Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niektórym liderom opozycji w Polsce przydałyby się korepetycje na Litwie, na naukę nigdy nie jest za późno - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" politolog, profesor Maciej Drzonek.
Tak komentował sytuację, gdy w krajach nadbałtyckich osiągnięto ponadpartyjne porozumienie w sprawie budowy murów granicznych. Na Litwie przeciw był jeden poseł, na Łotwie nikt, a w Polsce prawie połowa parlamentu.

- Być może liderów niektórych ugrupowań opozycyjnych z Polski należałoby wysłać na przyspieszone korepetycje na Litwę. Nigdy nie jest za późno na naukę. Absolutnie godne potępienia jest zachowanie opozycji podczas tych głosowań - mówił profesor Drzonek. - Bo w sytuacji zagrożenia integralności terytorialnej państwa, zagrożenia naszej państwowości, zagłosowali przeciwko. I to jest absolutnie godne bardzo dalekiego potępienia. Natomiast jeśli teraz zmieniają zdanie, to pokażcie, że zmieniliście zdanie w sensie nie tylko deklaratywnym, ale także faktycznym.

Politolog zwracał uwagę na poparcie Unii Europejskiej czy USA dla Polski, Litwy i Łotwy w sprawie problemów na granicy. Zdaniem naukowca, jego skala jednak mogła zaskoczyć Putina i Łukaszenkę. Choć, należy się spodziewać dalszej eskalacji sytuacji na granicy Polski z Białorusią.
Niektórych liderów opozycji w Polsce przydałyby się korepetycje na Litwie, na naukę nigdy nie jest za późno - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" politolog profesor Maciej Drzonek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty