Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Adam Wosik [Radio Szczecin]
Fot. Adam Wosik [Radio Szczecin]
Od 5 proc. do nawet 100 proc. wyniosą podwyżki opłat z tytułu najmu lokali użytkowych w Policach - wynika z październikowego zarządzenia burmistrza Władysława Diakuna.
Nowe stawki mają obowiązywać już od 1 stycznia 2022 roku.

Na wprowadzanych zmianach najbardziej ucierpią dzierżawcy garaży. W ich przypadku opłata wzrasta z 4,80 złotych za metr kwadratowy do 10 złotych za metr kwadratowy miesięcznie - mówi dzierżawca jednego z garaży Piotr Orlicki.

- W moim przypadku jest to 106-procentowa podwyżka. Do tej pory płaciłem 80-90 złotych to teraz będę płacił podwójnie: około 160-170 złotych miesięcznie. To jest przez cały czas: dzierżawa. Nie tylko ja dzierżawię w Policach garaż, na pewno jest nas więcej - zaznaczył Orlicki.

O powód - tak dużego wzrostu opłat dla użytkowników garaży - zapytaliśmy burmistrza Polic Władysława Diakuna. Czekamy na odpowiedź.
- W moim przypadku jest to 106-procentowa podwyżka. Do tej pory płaciłem 80-90 złotych to teraz będę płacił podwójnie: ok. 160-170 złotych miesięcznie. To jest przez cały czas: dzierżawa. Nie tylko ja dzierżawię w Policach garaż, na pewno jest nas więcej - zaznaczył.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty