Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. Facebook / Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim
Mat. Facebook / Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim
Zawalił się jeden z mostów wiaduktu przy alei Monte Cassino w Koszalinie. Przed dwoma dniami zaczęła się jego rozbiórka, która miała się odbywać etapami.
Zawalona konstrukcja ma ponad 200 metrów długości. Na miejscu pracują strażacy, policjanci i pracownicy służb miejskich, sprawę bada prokurator. Jak poinformował wiceprezydent Koszalina Andrzej Kierzek, ze wstępnych ustaleń służb wynika, że nikt nie ucierpiał. Sprawę bada prokurator. Zatrzymani zostali kierownik budowy i kierownik robót.

- Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracują policjanci - powiedziała komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Marcin Żełabowski podkreślił, że cały teren wokół wiaduktu jest obecnie zabezpieczany i będzie zamknięty. W związku z katastrofą niemożliwy jest przejazd ulicą Batalionów Chłopskich. Na jezdnię, która była otwarta mimo prowadzonej rozbiórki, runęła część wiaduktu. Drogowcy chcą także jak najszybciej rozebrać drugi - południowy - most wiaduktu.

Na razie nie wiadomo, kiedy prace rozbiórkowe zostaną wznowione i kiedy rozpocznie się porządkowanie terenu.

Koszaliński wiadukt składał się z dwóch mostów. Został wybudowany w 1971 roku. W marcu ubiegłego roku został zamknięty dla ruchu z powodu złego stanu technicznego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty