Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
"Zagłodzić rządy w Polsce i Budapeszcie" kontra "Polska ma problem z niezależnością sądów" - europosłowie PiS i PSL starli się w "Radiu Szczecin na Wieczór" po ostatniej debacie w Parlamencie Europejskim.
Europoseł PSL Adam Jarubas oceniał, że wypłata unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy jest zagrożona, bo Polska nie zgadza się na prymat europejskiego prawa.

- Dzisiaj jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, bo w tych wypowiedziach europosłów właśnie po to było mówione, że rząd PiS-u to nie jest tylko jak gdyby Polska, że konsekwencją uporu rządu PiS-u będzie to, że te pieniądze najprawdopodobniej dla przedsiębiorców, lekarzy, pielęgniarek, rolników będą po prostu przez jakiś okres pewnie zawieszone - powiedział Jarubas.

Europoseł PiS Kosma Złotowski odpowiadał, że unijni urzędnicy roszczą sobie prawa, których nie mają. - Oni chcą bronić Polaków przed polskim rządem. To znaczy oni chcą bronić demokracji, a w jaki sposób powstał polski rząd? Polski rząd powstał w wyniku demokratycznych, wolnych wyborów i powstał po raz pierwszy w 2015 roku i powstał po raz drugi w 2019 roku. Ponieważ wygraliśmy wolne, demokratyczne wybory - odpowiedział Złotowski.

„W traktatach powierzyliśmy Unii duży zakres kompetencji, ale nie wszystko” - mówił premier Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim, podkreślając polskie „tak” dla wspólnoty suwerennych państw i sprzeciw wobec superpaństwa.
Europoseł PSL Adam Jarubas oceniał, że wypłata unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy jest zagrożona, bo Polska nie zgadza się na prymat europejskiego prawa.
Europoseł PiS Kosma Złotowski odpowiadał, że unijni urzędnicy roszczą sobie prawa, których nie mają.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty