Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Ponad dziewięć milionów złotych kosztowała przebudowa drogowego przejścia przez miejscowość Kunowo w gminie Kobylanka.
To część trasy łączącej podstargardzkie Zieleniewo z miejscowościami Koszewo i Koszewko.

- Prace drogowe trwały tu przez ponad dziewięć miesięcy - mówi sołtys Kunowa Anna Włodek. - Była to wieś w opłakanym stanie, teraz - po przebudowie - jest piękna, nowa droga z parkingami, nowymi zatoczkami autobusowymi. Ścieżka jest pieszo-rowerowa nowo wybudowana, czy wiaty przystankowe. Jest to wygoda dla mieszkańców starszych, którzy nie muszą teraz tak daleko dochodzić do przystanku, jeżeli gdzieś się wybierają.

- Nowa droga, wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami, poprawiła przede wszystkim bezpieczeństwo w tej miejscowości - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

- To jest przeskok, tak naprawdę cywilizacyjny. Jeśli spojrzymy na tę drogę, która ma zatoczki, ma przejścia dla pieszych. I to bezpieczne przejścia dla pieszych. Ma oświetlenie, kanalizację i ponad dwa kilometry drogi, a ci ludzie czekali na to wiele, wiele długich lat. Dzisiaj mogą się już z tego cieszyć. Przede wszystkim to jest zapewnienie im bezpieczeństwa - dodaje Bogucki.

Inwestycja w połowie sfinansowana została z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
- Prace drogowe trwały tu przez ponad dziewięć miesięcy - mówi sołtys Kunowa Anna Włodek.
- Nowa droga, wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami, poprawiła przede wszystkim bezpieczeństwo w tej miejscowości - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty