Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Do kołobrzeskiej Rady Miasta wpłynął wniosek o likwidację Straży Miejskiej. Powód? Brak reakcji na bezdomnych, pijących alkohol w miejscach publicznych.
Jeden z mieszkańców złożył oficjalną skargę na działanie strażników miejskich. W mocnych słowach - wysłanych do urzędników - skrytykował bierność straży w walce z bezdomnymi, pijącymi alkohol w miejscach publicznych, a fragment jego listu odczytał podczas posiedzenia komisji skarg i petycji radny Jacek Kalinowski.

- Pijaki, menele oficjalnie piją alkohol, po czym śpią w trawie. Straż Miejska od 10 lat, to bagatelizuje. Menele krzyczą, opluwają i obrażają spacerujące osoby, a straż boi się tam przyjeżdżać - cytował list Kalinowski.

Mieszkaniec złożył również wniosek o likwidację straży miejskiej. Radni jednogłośnie odrzucili taką propozycję uznając, że strażnicy dobrze wywiązują się ze swoich zadań.

Tylko w okresie sezonu letniego straż miejska w Kołobrzegu podjęła blisko 3,5 tysiąca interwencji. Ponad 2800 z nich skończyło się nałożeniem mandatu karnego.
- Menele krzyczą, opluwają i obrażają spacerujące osoby, a straż boi się tam przyjeżdżać - cytował list Kalinowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty