Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Wykreślona z programu budowy dróg krajowych w latach 2011-2015 przez Platformę Obywatelską, teraz jest już dostępna dla kierowców. W poniedziałek otwarto obwodnice Myśliborza.
Projekt drogi był gotowy przed 2011 rokiem, ale nie było woli politycznej - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński, który anegdotą przypomniał, jak były wojewoda z PiS Krzysztof Kozłowski jednoznacznie poparł realizację inwestycji.

- Przywiozłem go tutaj pod tą bramę i akurat przydarzył się jakiś fantastyczny korek. Były nawet jakieś podejrzenia, że to pan burmistrz specjalnie zainicjował to zdarzenie drogowe, tak to nazwijmy. Ale kiedy pan wojewoda to zobaczył, to wszelkie wątpliwości, które być może jeszcze miał, po prostu znikły i cały proces został uruchomiony - powiedział Dobrzyński.

I tak obwodnica powstała w ciągu dwóch lat - dodał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Dopiero po 2015 roku, 2019 rok. Przychodzi ten czas, ta wizyta pana wojewody Kozłowskiego, o której wspominał pan poseł i wtedy ten projekt zaczyna żyć na nowo i dziś jesteśmy. To się zmaterializowało, dotrzymaliśmy obietnicy i ta obwodnica jest. Myślę, że o tym trzeba mówić, że to nie jest kwestia polityki. To jest kwestia uczciwego podsumowania tego, co się wydarzyło.

Obwodnica Myśliborza ma ponad 3 kilometry. Jej koszt to około 40 mln złotych. Jedną ze stron umowy było miasto Myślibórz. Samorząd dofinansował budowę tej obwodnicy kwotą 8 mln złotych. Resztę dołożył rząd.
Projekt drogi był gotowy przed 2011 rokiem, ale nie było woli politycznej - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński, który anegdotą przypomniał, jak były wojewoda z PiS Krzysztof Kozłowski jednoznacznie poparł realizację inwestycji.
I tak obwodnica powstała w ciągu dwóch lat - dodał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

"Obwodnica Myśliborza ma ponad 3 kilometry. Jej koszt to około 40 mln złotych. Jedną ze stron umowy było miasto Myślibórz. Samorząd dofinansował budowę tej obwodnicy kwotą 8 mln złotych. Resztę dołożył rząd."

Serio nie było żadnego unijnego dofinansowania na tą drogę?
Co tutaj jest nie zrozumiałe ? Samorząd dofinansował i tyle. Jakby środki pochodziły ze złupania Skarbca Dębna to też powinna być ta informacja ? Wystarczy albo zapoznać się z dokumentacją finansową albo tablicami informacyjnymi. Ja rozumiem że za PRL-u wisiały tablice i na łamach prasy reklamowano że "plac zabaw powstał dzięki przyjaźni ze ZSRR". Tylko czy to jest najważniejsze ? Widocznie w panice Polexitu dla niektórych to obwodnica powinna być niebieska z żółtymi gwiazdkami na całym odcinku 3 km !
Słaba ta anegdota.Tytuł artykułu mało sensowny
jest ok !
POLSKA GÓRĄ !
Hahaha! Znakomita anegdota. Warto poświęcić jej niejeden artykuł.
Dobrzyński zapomniał dodać, że przed 2012 CAŁA POLSKA BUDOWAŁĄ DROGI I AUTOSTRADY NA EURO 2012.
TYSIĄCE KILOMETRÓW DRÓG I AUTOSRAD.
W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:
885 km autostrad
1.207 km dróg ekspresowych
1.350 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
ŁĄCZNIE: 3.442 km.
Między 2015r. a końcem czerwca 2021 (za rządów PiS, 6,5 lat) oddano do użytku:
178 km autostrad
1.200 km dróg ekspresowych
178 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
ŁĄCZNIE: 1.556 km.
PO rządziło w warunkach ogólnoświatowego kryzysu, a mimo to w Polsce była deflacja. I pozostawili po sobie nie tylko dobre wrażenie w świecie, ale i pełną kasę.
PiS rządzi w warunkach koniunktury, a mimo to - skarbiec pusty, a inflacja szaleje. No i dróg zbudowali mniej niż połowę tego, co PO-PSL.
WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Pamiętacie?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty