Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Konfederacja wystąpiła z wnioskiem do wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego o wprowadzenie planu naprawczego, a następnie zarządu komisarycznego w gminie Goleniów.
Żądanie ma związek z tzw. "patem śmieciowym", który powstał na linii Burmistrz - Rada Miejska. Konflikt ten od dwóch tygodni stwarza ogromne zagrożenie epidemiologiczne dla całego Goleniowa - uważa Prezes Regionu Zachodniopomorskiego Partii Korwin Marcel Duda. W jego ocenie, tak radykalne działania wojewody są po prostu konieczne.

- Należy po prostu, jak najszybciej wprowadzić zarząd komisaryczny w Goleniowie i to jest już kompetencja pana wojewody, żeby ten zarząd komisaryczny zawnioskować do odpowiedniego ministra ds. administracji, żeby ten problem rozwiązać i żeby już dłużej tego zagrożenia sanitarnego na gminę Goleniów nie sprowadzać - tłumaczy Duda.

Konfederacja zaapelowała także do mieszkańców gminy Goleniów o odwołanie w referendum zarówno burmistrza, jak i całej Rady Miejskiej. W tej sprawie trwa już akcja zbierania podpisów - mówi Członek Komitetu Referendalnego Rafał Mleczek.

- Powstał komitet referendalny 8 września. Do tej pory mamy ponad 600 podpisów. Mamy czas do 6 listopada, aby zebrać około trzech tysięcy podpisów, pod odwołaniem burmistrza i całej Rady Miejskiej w Goleniowie - dodaje Mleczek.

Aby referendum o odwołanie burmistrza i Rady Miejskiej było skuteczne powinno wziąć w nim udział 3/5 mieszkańców gminy, którzy brali udział w ostatnich wyborach samorządowych.
- Konflikt ten od dwóch tygodni stwarza ogromne zagrożenie epidemiologiczne dla całego Goleniowa - uważa Prezes Regionu Zachodniopomorskiego Partii Korwin Marcel Duda.
Mamy czas do 6 listopada, aby zebrać około trzech tysięcy podpisów, pod odwołaniem burmistrza i całej Rady Miejskiej w Goleniowie - dodaje Mleczek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty