Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Na tę drogę mieszkańcy czekali od lat 70 - mówił, podczas otwarcia obwodnicy Myśliborza, burmistrz gminy Piotr Sobolewski.
To oddech od spalin dla mieszkańców i możliwość płynnego przejazdu dla kierowców.

Przypomnijmy, że Myślibórz, to jedyne miejsce w Polsce, gdzie w ciągu drogi krajowej dla kierowców ciężarówek obowiązuje ruch lewostronny, bowiem na prawym pasie stoi zabytkowa baszta.

- Od poniedziałku koniec z tym, obwodnica pozwala ominąć to miejsce - mówił burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski. - O potrzebie budowy obwodnicy mówi się od lata '70, a to zaś oznacza, że oto spełnia się sen, marzenie dwóch myśliborskich pokoleń. W powojennej historii tego miasta nie było inwestycji o podobnej randze i podobnym znaczeniu.

- Ta droga to efekt dobrej współpracy między rządem a samorządem - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - To jest tak jak w przysłowiu, wszystko dobre, co się dobrze kończy. To już tyle lat czekania. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili.

Obwodnica Myśliborza ma ponad trzy kilometry. Jej koszt, to około 40 mln złotych. Jedną ze stron umowy było miasto Myślibórz. Samorząd dofinansował budowę tej obwodnicy kwotą 8 mln złotych. Resztę dołożył rząd.
- Od poniedziałku koniec z tym, obwodnica pozwala ominąć to miejsce - mówił burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.
- Ta droga to efekt dobrej współpracy między rządem a samorządem - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty