Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
O nieznanych wątkach rzeczy pozornie dobrze znanych. Już w niedzielę po południu na antenie Radia Szczecin nowa audycja dla miłośników historii, ale i nie tylko. "Nie tak dawno temu" to wspólny projekt Radia i szczecińskiego oddziału Instytutu
Pamięci Narodowej.
Jak wyglądały układy w szatni Pogoni Szczecin w okresie PRL, czy Szczecin miał swój wkład w wojnie w Wietnamie, co robili tam Polacy, albo jak na świat wpłynęła czarnobylska histeria i czy płyn Lugola rzeczywiście był niezbędny?

To tylko kilka tematów, które mają zainteresować przede wszystkim młodego słuchacza, mówi dr Paweł Skubisz - dyrektor IPN w Szczecinie.

- Chcemy opowiadać o nieznanych do tej pory wydarzeniach, o ludziach, którzy byli np. uwikłani w działalność agenturalną, o czym do tej pory jeszcze powszechnie się nie mówi. Chcemy rozmawiać o takich niezwykłych historiach, jak na przykład tajna historia Pogoni Szczecin, czyli o rzeczach takich, które do tej pory szerzej nie były omawiane - dr Skubisz.

Audycję prowadzi Paweł Domański. Oprócz ciekawej rozmowy z zaproszonymi gośćmi, słuchacze będą mogli też wysłuchać muzyki, która tematycznie łączy się z omawianą sprawą, a na naszej stronie znajdziecie dodatkowo reportaż w formie wideo, który wprowadzi Was w czasy i zagadnienie, o których mówimy.

Podtytuł pierwszego odcinka "Nie tak dawno temu", to "Bezpieka w szatni", a więc historia która z pewnością zainteresuje kibiców Pogoni Szczecin.

"Nie tak dawno temu" w każdą niedzielę po godzinie 17.00
- Chcemy rozmawiać o takich niezwykłych historiach, jak na przykład tajna historia Pogoni Szczecin, czyli o rzeczach takich, które do tej pory szerzej nie były omawiane - dr Skubisz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty