Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
5 lat pracy - 9 hektarów i 11 milionów złotych na "Morze Zieleni" w Międzyzdrojach. Projekt rewitalizacji międzyzdrojskich parków właśnie się zakończył. To ważny moment nie tylko dla mieszkańców, ale wszystkich miłośników nadmorskiego miasteczka.
Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” realizowany był w latach 2016 – 2021. W tym czasie zagospodarowano aż 8 odrębnych miejsc, które łącznie zajmują niemal 9 hektarów. Gmina na projekt wart 11 milionów złotych pozyskała 5 milionów dofinansowania.

- Ten projekt wymagał zaangażowania wielu osób i dziś możemy niewątpliwie świętować - mówił w czasie konferencji poświęconej zakończeniu prac, Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

- Nie ukrywam, że jest bardzo duże zapotrzebowanie wśród mieszkańców, turystów, nas wszystkich...żeby przebywać na terenach zielonych. Żeby w mieście tej zieleni było jak najwięcej. Żeby było więcej stref relaksu i wypoczynku. W nich człowiek czuje się dobrze - mówi Bobek.

Zagospodarowano przestrzeń takich miejsc jak Zielona Brama, plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Zdrojowy czy plac Gwiazd. Katarzyna Chmielewska, architekt projektu przyznaje, że zadanie było pracochłonne.

- Pracowało w zespole 30 projektantów. Każdy z parków posiada swój indywidualny charakter. Takim motywem przewodnim była natura, położenie nad morzem - opowiada Chmielewska.

Miasto zapewnia, że to nie koniec rewitalizacji. W przyszłości będzie się starać o zagospodarowanie terenu przed biblioteką, czy Międzynarodowym Domu Kultury.
Ten projekt wymagał zaangażowania wielu osób i dziś możemy niewątpliwie świętować - mówił w czasie konferencji poświęconej zakończeniu prac, Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.
Katarzyna Chmielewska, architekt projektu przyznaje, że projekt był pracochłonny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty