Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Otwarcie północnej obwodnicy Gryfic. Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Otwarcie północnej obwodnicy Gryfic. Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Dobra wiadomość dla kierowców. W poniedziałek została otwarta dla ruchu samochodowego obwodnica Gryfic.
Inwestycja o wartości prawie 69 mln zł została zakończona przed terminem. To oznacza ułatwienia dla mieszkańców i turystów spędzających wakacje na Pomorzu Zachodnim.

Jak mówi burmistrz Gryfic, jadący nad Bałtyk drogami wojewódzkimi 110, 109 i 105 będą mogli ominąć centrum miasta.

- Jest to skrócenie drogi z węzła Kiełpino na wybrzeże. Jest to przeprawa mostowa niezbędna wręcz dla takiego miasta prężnego, jak Gryfice. Jest to także odciążenie ruchu lokalnego, szczególnie w godzinach szczytu - do pracy i popołudniu - gdy ludzie wracają na osiedla do swoich mieszkań - mówi Andrzej Szczygieł.

Mieszkańcy i kierowcy w Gryficach czekali latami na obejście drogowe miasta. Jak mówią, szczególnie w sezonie wakacyjnym odciąży to ruch, kiedy miasto jest zakorkowane.

- Ja bym się tam chętnie przejechał zobaczyć. - Każda nowa droga jest dobra dla regionu, dla Gryfic. Gryfice nie są za dużym miastem, a ruch jest bardzo duży w nich. Myślę, że to bardzo odciąży miasto. - Ruch się zmniejszy. Teraz jest tragiczny - komentują mieszkańcy.

Północna obwodnica Gryfic, to prawie 4,5 km drogi poprowadzonej nowym śladem. Na skrzyżowaniach z drogami wojewódzkimi 110 i 109 powstały ronda. W ramach inwestycji zbudowano nowy most przez Regę.

W poniedziałek podpisano umowę na kolejny etap budowy obwodnicy Gryfic.
- Jest to także odciążenie ruchu lokalnego, szczególnie w godzinach szczytu - do pracy i popołudniu - gdy ludzie wracają na osiedla do swoich mieszkań - mówi Andrzej Szczygieł.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty