Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
W piątek przy przejeździe kolejowym w Świnoujskim Warszowie pracownicy kolei, w ramach akcji "Bezpieczny przejazd" rozdawali materiały edukacyjne i opowiadali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
- Proszę bardzo ulotki, dam jeszcze malowankę. Te ulotki mówią o tym, jak należy się zachować na przejeździe podczas przejazdu lub niedziałania zapór na przejeździe - mówi pracownica kolei.

- To jest akcja "Bezpieczny piątek" w ramach szerszej kampanii "Bezpieczny przejazd". Ludzie są często rozluźnieni, zapominają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa - mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Tylko w czerwcu na terenie kraju doszło do 21 kolizji i wypadków na kolei z udziałem innych pojazdów. Kampania "Bezpieczny przejazd" prowadzona jest od 2005 roku. W Świnoujściu odbywa się raz do roku, w czasie sezonu.
- Proszę bardzo ulotki, dam jeszcze malowankę. Te ulotki mówią o tym jak należy się zachować na przejeździe podczas przejazdu lub nie działania zapór na przejeździe - mówi pracownica kolei.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty