Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Do końca sierpnia Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie kompleksowo wyczyści rury na ulicy Somosierry. Decyzję podjęto po ostatnich ulewach, które przeszły nad miastem. Gwałtowny deszcz spowodował, że domy na tej ulicy zostały zalane.
W sprawie mieszkańców ulicy Somosierry interweniował radny Patryk Jaskulski. Złożył w tej sprawie interpelacje. W imieniu mieszkańców, zaapelował o wyczyszczenie instalacji kanalizacyjnej, bo jak mu przekazali ostatni raz czyszczono ją w latach 90. Mieszkańcy wskazują, że to właśnie przez to zalewa ich domy.

- Straty są ogromne, bo trzymaliśmy w garażu motocykl, komputery. To jest nie do opisania. Nie można wejść do piwnicy. Wszystko jest zniszczone - tak mówili po zalaniach na początku lipca.

Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska, w odpowiedzi na interpelację, informuje, że instalacja zostanie wyczyszczona i udrożniona do końca przyszłego miesiąca. Dodał, także że miasto przygotowuje raport na temat ostatnich zalań, który ma pozwolić uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty