Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Zachodniopomorska brygada WOT
Źródło: Zachodniopomorska brygada WOT
Zachodniopomorska brygada Wojsk Obrony Terytorialnej wyszkoliła własnych kaprali. Udało się to zrobić w nieco ponad rok, jak do brygady wstąpili pierwsi ochotnicy.
Maskowanie, czyli budowa posterunków na poligonie chroniących przed atakiem wroga oraz bytowanie, czyli 24 godziny samemu w lesie, gdzie zadaniem jest zdobycie wyznaczonych punktów. To tylko niektóre z ćwiczeń, z jakimi musieli zmierzyć się przyszli kaprale.

- Bardzo mi się podobały te zajęcia, każdy z nas sprawdzić swoją siłę - mówi szeregowa, która brała udział w szkoleniu na awans na kaprala - Monika Graczyk. - Jest to moją pasją.

Teraz to właśnie kilkunastu nowych kaprali będzie szkolić, kolejnych ochotników wstępujących do zachodniopomorskiej brygady WOTu - mówi starszy chorąży sztabowy - Rafał Mądry.

- Kapral to jest taki przykład, ten pierwszy, który wskazuje drogę, uczy, jest mentorem i to, co jest najważniejsze dla mnie, musi być liderem, musi przewodzić swojej grupie - mówi Mądry.

Warto także dodać, że nieco ponad rok od uformowania się 14 zachodniopomorskiej brygady WOT służy w niej około 800 osób.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty