Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Około 40 osób wyszło w niedzielę z nadmorskiego Pustkowa w 37. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Największa grupa tradycyjnie rozpocznie pielgrzymowanie w czwartek w Szczecinie. Ci, którzy już dziś weszli na pątniczy szlak, mają do przejścia 630 kilometrów. Rozpoczęli go poranną mszą świętą.
- Idę spełniać moje intencje, moich bliskich, żeby spełnić główne motto pielgrzymki - nie bać się wziąć Maryi do serca swojego - mówi Wiktor, który ma 16 lat i jest trzeci raz na pielgrzymce.

- Ja z kolei idę podziękować za 40 lat małżeństwa, 60 lat życia, wnuczek w tym roku był u I Komunii Świętej, synowa miała 40. urodziny, za zdrowie męża i moje, bo chorowaliśmy na Covid-19, przeszliśmy ciężko - mówi pani Teresa - jest ósmy raz na pielgrzymce.

- Mam problemy życiowe po prostu. Poszedłem, aby prosić Matkę Bożą, aby wspomogła, dała siły, za rodzinę, za zmarłych z rodziny - to motywacje pana Józefa z Gryfic.

- Jesteśmy pełni nadziei, optymizmu, że pan Bóg nam będzie błogosławił i wspierał na tej drodze idącej ku Jasnej Górze, ale przede wszystkim ku temu zbliżeniu się do Jezusa Chrystusa w codzienności naszego życia - mówi ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Pielgrzymi w niedzielę dojdą do Kamienia Pomorskiego. Dziennie przejdą średnio 35 kilometrów. 13 sierpnia dotrą przed Cudowny Obraz na Jasnej Górze. Zapisy trwają na szczecinska.pl.
- Idę, że spełniać moje intencje, moich bliskich, żeby spełnić główne motto pielgrzymki - nie bać się wziąć Maryi do serca swojego - mówi Wiktor, który ma 16 lat i jest trzeci raz na pielgrzymce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty