Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Nie będzie Polexitu, Polska jest dumnym członkiem Europy - mówił w Myśliborzu europoseł PiS Joachim Brudziński. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Nie będzie Polexitu, Polska jest dumnym członkiem Europy - mówił w Myśliborzu europoseł PiS Joachim Brudziński. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
W Europie dzieją się ważne wydarzenia, są też ważne dla przyszłości Polski - mówił w Myśliborzu unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
W Europie dzieją się ważne wydarzenia, są też ważne dla przyszłości Polski - mówił w Myśliborzu unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Nie będzie Polexitu, Polska jest dumnym członkiem Europy - mówił w Myśliborzu europoseł PiS Joachim Brudziński.
W ten sposób odpowiadał politykom opozycji i niektórym mediom, które powielały informacje o tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

- Unia daje dużo szans Polsce, ale są też zagrożenia. Chodzi między innymi o odbieranie kompetencji poszczególnym państwom - mówił Brudziński. - Jesteśmy dumnym członkiem Unii Europejskiej, ale dumnym to znaczy stojącym na gruncie traktatów i obowiązującego prawa, a nie lewackiego bełkotu i lewackiego szaleństwa.

Brudziński dodawał też, że z tego powodu z agresją spotkała się deklaracja o przyszłości Europy zaproponowana przez Jarosława Kaczyńskiego. - Musimy chronić i walczyć o prawdziwą Europę opartą o takie wartości jak Stary i Nowy Testament, filozofię grecką i przede wszystkim zdrowy rozsądek, bo tego zdrowego rozsądku w tym szaleństwie, które dziś obserwujemy, bardzo często brakuje - podsumował Brudziński.

W Europie dzieją się ważne wydarzenia, są też ważne dla przyszłości Polski - mówił w Myśliborzu unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Zwracał uwagę jak dobrze polscy rolnicy poradzili sobie w czasie pandemii.

- Kryzys pokazał jednak, że musimy zmieniać rolnictwo w Europie - mówił Wojciechowski. - Wyścig na coraz większą intensywność produkcji jest niebezpieczny nie tylko z ekologicznego punktu widzenia. Trzeba pamiętać, że rolnictwo to nie przemysł, ziemia to nie fabryka, a zwierzęta to nie maszyny.

Minister Marek Gróbarczyk dodawał, że dla Polski i Pomorza Zachodniego ważny jest rozwój Portu Szczecin-Świnoujście. - Jeszcze sześć lat temu w Polsce przeładowywano około 40 milionów towarów poprzez porty, a w 2019 roku osiągnęliśmy 103 miliony ton - podkreślał Gróbarczyk.

Spotkanie w Myśliborzu zorganizowali przedstawiciele Europejskiej Partii Konserwatystów i Reformatorów. Jest poświęcone między innymi planowi odbudowy.
- Unia daje dużo szans Polsce, ale są też zagrożenia. Chodzi między innymi o odbieranie kompetencji poszczególnym państwom - mówił Brudziński.
Brudziński dodawał też, że z tego powodu z agresją spotkała się deklaracja o przyszłości Europy zaproponowana przez Jarosława Kaczyńskiego.
- Kryzys pokazał jednak, że musimy zmieniać rolnictwo w Europie - mówił Wojciechowski.
Minister Marek Gróbarczyk dodawał, że dla Polski i Pomorza Zachodniego ważny jest rozwój Portu Szczecin-Świnoujście.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

27 : 1, no teraz 26 : 1. Czyli 26 albo i nawet tyko 25 państwom jakoś te zagrożenia nie straszne, a tylko PiS robi w majty, bo mu nie pozwalają bezkarnie łamać standardów praworządności i niezawisłości sędziowskiej???
Przecież to idiotyczne tłumaczenia. Brednie wygadywane na potrzeby ciemnego luda, który sam samodzielnie myśleć nie potrafi, a i innych źródeł informacji niż panksiunc i radiomaryja nie zna.
Trzeba być do cna skretyniałym, by wierzyć, że Chorwaci, Serbowie, Hiszpanie, Austriacy, Włosi czy Łotysze albo Bułgarzy są ślepi i głusi, a tylko PiSowcy "jaśnieoświeceni" i widzą TE "zagrożenia". PiSowski wyklęty narodek wybrany. Zbiorowa aberracja ich dotknęła.
Może czas zmienić lekarza, bo ten obecny was oszukuje.....?
Gróbarczyk dumnie: " w 2019 roku osiągnęliśmy 103 miliony ton " przeładunków!
I należałoby dodać, że 14-16% to kupiony do Ruskich węgiel, z którego Putin finansował wojska atakujące Ukrainę
Temu to dopiero Unia daje i po co to pieprzenie głupot ?
Im mniej w glowie, tym więcej dumy. I czasem sama duma zostaje. Znamienne to w ustach naszych rządzących. Po skonflikowaniu się z każdym naszym sąsiadem i sojusznikiem, została tylko duma. No i zdziwienie, że ta zła UE chce wiedzieć na co forsa z dotacji poszła. Juz raz to było, jak ekipa m.in. PiS, rozliczała kasę jaką rząd SLD dał stoczniom polskim na "niby" restrukturyzację...
Gdyby ktoś nie wiedział co oznacza sformułowanie lewacki bełkot to polecam lekturę komentarzy Jana Nowaka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty