Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
Fot. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
Doroczne święto odbyło się w piątek w koszarach 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.
Podczas uroczystości podniesiono flagę państwową na maszt, przekazano na ręce dowódcy jednostki Chorągiew Wojska Polskiego, a także odczytano rozkazy o wyróżnieniach i przyznaniu Odznak Pamiątkowych 2. Brygady.

Dowódca „Dwunastki" generał Dariusz Parylak chwalił 2. Brygadę. - Oddział z niezwykłym potencjałem. Potencjałem intelektualnym, z wysokim profesjonalizmem, zaangażowaniem, motywacją i tożsamością z jednostką wojskową. Życzę wszystkim żołnierzom 2. Brygady Zmechanizowanej dalszych sukcesów - powiedział gen. Parylak.

Pułkownik Dariusz Machula podsumował rok od przejęcia dowództwa nad 2. Brygadą. - Moja jednostka w ostatnim roku realizowała szereg różnych zadań w kraju i poza jego granicami, w garnizonach Złocieniec i Czarne oraz ośrodkach szkolenia poligonowego, a także co było ogromnym wyzwaniem, wykonywała odpowiedzialne zadania na rzecz placówek służby zdrowia i lokalnego społeczeństwa związanych z walką z niewidzialnym wrogiem, jakim był Covid-19 - wymieniał Machula.

2. Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu to jednostka bezpośrednio podległa 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Podstawowym uzbrojeniem są: czołgi PT-91 Twardy i T-72, bojowe wozy piechoty oraz samobieżne haubice Goździk, które są wykorzystywane w codziennym szkoleniu oraz ćwiczeniach.
Dowódca „Dwunastki" generał Dariusz Parylak chwalił 2. Brygadę.
Pułkownik Dariusz Machula podsumował rok od przejęcia dowództwa nad 2. Brygadą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty