Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Olgierd Geblewicz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Olgierd Geblewicz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Radni Koalicji Obywatelskiej, PSL, SLD i Bezpartyjnych odrzucili apel o odwołanie marszałka województwa zachodniopomorskiego. Złożył go opozycyjny w zachodniopomorskim sejmiku klub Prawa i Sprawiedliwości - zdaniem tych radnych, zachowanie Olgierda Geblewicza na drodze ekspresowej, zajeżdżanie drogi ciężarówce i gwałtowne hamowanie, dyskredytuje go jako przedstawiciela samorządu.
Według KO wniosek PiS jest polityczny. A radny tego klubu Andrzej Niedzielski tłumaczył, że przecież każdy z radnych dostał kiedyś mandat jako kierowca.

- Jeśli chcielibyśmy uchodzić za świętych, to na każdym samochodzie powinniśmy nakleić naklejkę: radny - bierz przykład - mówi Niedzielski.

Zdaniem PiS, ujawniony film jednoznacznie wskazuje na nieodpowiedzialne zachowanie Geblewicza za kierownicą służbowego auta. Paweł Mucha z PiS przypominał, że marszałek odjechał z miejsca zdarzenia, nie czekając na policję.

- Jak się mają czuć mieszkańcy województwa w tej sytuacji? Czy to jest właściwy tryb działania? Czy to jest równość wobec prawa? Czy my dzisiaj mówimy, przejdźmy do porządku dziennego nad tego rodzaju zachowaniem? - pytał Mucha.

Przedstawiciele innych klubów głosowali przeciw apelowi o odwołanie Olgierda Geblewicza. Argumentowali, że toczy się postępowanie policji i trzeba poczekać na jego efekty. Z tego powodu - jak tłumaczył - marszałek województwa nie komentował sprawy. Nie przeprosił za swoje zachowanie na drodze.
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

9 komentarzy

kotek Jacyny zrobił miauuu z wnioskiem PiS
jednak gwoli prawdy, to Geblewicz zachował się jak pirat drogowy i burak
Panie marszałku pan się pis-owcom nie daje, ale jako dorosły facet konsekwencje powinien pan ponieść ( mandat + parę punktów karnych)
Doktryna Neumanna.
W wystąpieniu jednego z radnych była mowa, że Pani Radna Małgorzata Jacyna-Witt musiała zapłacić 12 000 zł zaległych opłat za nieopłacone postoje z strefie płatnego parkowania? Czy to prawda? Bo jak to kłamstwo, to do sądu, a jak prawda to do samodymisji. Przecież po twarzy widać, że ta Pani ma honor.
Polityka, polityka. Każdemu kierowcy coś się trafi, nie ma świętych. Ale idąc tokiem rozumowania opozycji, czemu inni kierowcy w sutannach powodujący wypadki nie są odsuwani od funkcji? Tylko pan Geblewicz ma zrezygnować, a reszta to święte krowy? Weźcie się za prawdziwą robotę na rzecz miasta z którego doicie kasę.
A policja do roboty, marszałkowi zabrać prawko na pół roku, dodatkowo nauczyć jeździć tirem, może tak szybciej zrozumie co odwalił. A jak do tego czasu pośmiga na rowerze to przekona się, że nie tylko studzienki wymagają szybkiej regeneracji, ale też chodniki, drogi rowerowe. A, jest kilka miejsc gdzie warto przyciąć chaszcze…
Abolicja ... czyli odpuszczenie.
Pan Marszałek spieszył się na granicę, aby ... zrobić happening.
Jak szeryf na dzikim zachodzie ... sam wymierza drogową sprawiedliwość.
Jak głosi stare powiedzenie pszczół: Kruk krukowi oka nie wykole...
@tak - Kruk, chłopie, gdy się nawaliła jak autobus, to cóśtam cośtam.
PAPA PAPA GOBLEIWYCZ !
PA PA NOWA K!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty