Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
We wtorek o godzinie ósmej ma się rozpocząć nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie kolizji z udziałem marszałka województwa na drodze S3.
Chodzi o zajechanie drogi samochodowi ciężarowemu przez marszałka województwa oraz stłuczkę, jaka miała wtedy miejsce.

Radni Prawa i Sprawiedliwości będą domagać się dymisji marszałka Olgierda Geblewicza ponieważ uważają, że zdarzenie jakie miało miejsce było skandaliczne - mówi Rafał Niburski radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości. - Nawiązując do oświadczenia marszałka, które mogliśmy przeczytać w weekend, Prawo i Sprawiedliwość nie kazało panu marszałkowi zajeżdżać drogi kierowcy TIR-a. Druga rzecz to uzupełnienie do tego, co będzie na tej sesji. Będziemy domagać się od pana marszałka i dyrektora WORD-u informacji o stanie bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego, a także sprawozdania z działalności Wojewódzkiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa Drogowego, której przewodniczącym jest pan marszałek Olgierd Geblewicz.

Radni Prawa i Sprawiedliwości obawiają się, że politycy Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i bloku Bezpartyjni nie dopuszczą do dyskusji na sesji.
Radni Prawa i Sprawiedliwości będą domagać się dymisji marszałka Olgierda Geblewicza ponieważ uważają, że zdarzenie jakie miało miejsce było skandaliczne - mówi Rafał Niburski radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty