Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Zajechanie drogi samochodowi ciężarowemu przez marszałka Olgierda Geblewicza było działaniem celowym i świadomym - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości.
- Dlatego radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości chcą zwołać sesję nadzwyczajną, aby rozmawiać o zaistniałej sytuacji - mówi radny sejmiku Maciej Kopeć. - Z tego, co widać z tego filmiku można domniemywać, że było to działania celowe, świadome i w zasadzie możemy powiedzieć tylko jakby potwierdza to, o czym mówimy od dawna, że te kilkanaście lat rządów pana marszałka Geblewicza, Platformy w regionie powoduje, że część polityków tej formacji czuje się kompletnie bezkarna, nieodpowiedzialna.

Podczas sesji politycy Prawa i Sprawiedliwości będą domagać się odwołania marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza - mówi przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt. Dodaje, że marszałek jechał samochodem służbowym.

- Uważamy, że pan marszałek nie nadaje się w tej chwili do zarządzania województwem zachodniopomorskim. Utracił nasze zaufanie przez to, że złamał prawo w sposób karygodny i bardzo poważny - mówi Jacyna-Witt.

Politycy podkreślają, że to, co zrobił marszałek województwa, to nie jest proste wykroczenie. Sesja odbędzie się we wtorek 13 lipca o godzinie 8.
- Dlatego radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości chcą zwołać sesję nadzwyczajną, aby rozmawiać o zaistniałej sytuacji - mówi radny sejmiku Maciej Kopeć.
Podczas sesji politycy Prawa i Sprawiedliwości będą domagać się odwołania marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza - mówi przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt. Dodaje, że marszałek jechał samochodem służbowym.

11 komentarzy

To żenujące.....w takim razie powinni odwołać wszystkich z PIS, którzy kłamią, oszukują, kradną i mataczą. Pani Jacyna lepiej niech zamilnie!
Zachował jak głupek na drodze. Zgadza się. A jak to się ma do pani Jacyny, która przegrała w sądach tyle spraw? Jak to się ma do Obajtka? I kłamcy Morawieckiego, który jawnie łamie prawo i wciąż jest premierem? Gdzie honor? Gdzie przyzwoitość? Pani Małgorzata za swój tekst "srał kot stępkę" jaki poziom reprezentuje? Jak ufać takiej osobie? A do Rydzyka pani Małgorzata ma zaufanie? Do Dzięgi? Dziwisza? Kurskiego? I innych? Wstydu nie macie Ci, którzy chcecie kogoś odwoływać, a sami zachowujecie jak dzicz. Wszyscy się odwołajcie . Pani Małgorzata może dać innym przykład. Za stępkę i brak promów . Proszę dać przykład marszałkowi i odwołać się.
Opisywana sprawa dotyczy zachowania na drodze, więc można ją porównywać wyłącznie ze zdarzeniami tego typu. W całym wydarzeniu najbardziej dziwi zachowanie Marszałka, który stwierdził, że nie chciałby, aby na podstawie nagrania, które nie pokazuje całości zdarzenia, wyciągać pochopne wnioski.
To znaczy, że kierowca samochodu ciężarowego wcześniej zachował się skandalicznie, więc należało go w ten sposób ukarać, stając się niejako "szeryfem"?
PISuary mówią o łamaniu prawa- dobre ;-)
Stetinesis, chcesz podobną sprawę? Kursi zapi....za rządową kolumną. Jest to złamanie przepisów. W nagrodę jest prezesem TVP? Po prostu żenujące jest, gdy osoby typu pani Małgorzata wypowiadają się o moralności , kulturze i przepisach. Ile ta pani przegrała już spraw w sądzie ? Jakiego prostackiego języka używa. Tak Geblewicz powinien być ukarany. W normalnym kraju on, Nitras, Kurski, Morawiecki, Jacyna i cała reszta kłamców, powinni zejść ze sceny politycznej. Wszyscy. Były różne rządy, ale aż takiej arogancji, chamstwa, nepotyzmu nie było. Ci ludzie nie mają opamiętania. Nie było też tak upolitycznianych mediów . Co z tą Polską ?
Wypadałoby jeszcze w kontekście zachowania na drodze dodać, że to nie Jacyna czy radni PiS są sądem. Marszałek powinien zostać ukarany, bez 2 zdań ale przez sąd. A jak tam nagranie na płycie CD w sprawie wypadku kolumny z Szydło do domu? Porysowało się... Prawda pani radna?
Pisiory musieli by odwołać połowę swoich kolesi i rodzinę !
Strach po mieście jechać kiedy Geblewicz do auta wsiada ! Brzydki wpis prawda ? Ale skoro sami jako wyborcy czy politycy PIS / PO tolerujemy dyskusję typu że jeden "mógł bo tamta też mogła" to ... Zacznijmy Panie i Panowie od siebie !
Bezczelne chciejstwo powinni zacząć od odwołania komendanta policji który przez 1,5 miesiąca nie znalazł dowodów na "wypadek" i nie ustalił kto jest winny. Nie znaleziono dowodów, iż ktoś poniósł szkodę i zgłosił roszczenia. "Gonią króliczka" - aby gonić i pewnie ogłoszą aby zgłaszali się świadkowie zdarzenia.
Na nagraniu wpuszczonym do sieci widać, że kierowca nagrywający jazdę wyprzedza w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h. Można bez problemu ustalić , jaką jechał prędkością, i czy przekraczając dozwoloną prędkość stwarzał zagrożenie w ruchu lądowym?
z tym wnioskiem to można zrobić to samo,
co kot jacyny miauuu zrobić ze stępką...
i BARDZO DOBRZE !
trzeba go odwołać !
Nowak oddaj PAN PL hajs !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty