Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Facebook Buractwo Drogowe Powiat Goleniów.
Źródło: Facebook Buractwo Drogowe Powiat Goleniów.
To zachowanie karygodne - tak udział marszałka województwa w zdarzeniu na S3 ocenia szkoleniowiec kierowców tirów.
Chodzi o kolizję Olgierda Geblewicza z ciężarówką, która została nagrana. Na filmie widać jak najpierw wyprzedzają się ciężarówki, po czym marszałek kierujący Skodą zajeżdża drogę jednej z nich i dochodzi do stłuczki.

- To nie było celowe działanie - tłumaczy się marszałek.

Według Master Drivera Leszka Muchy cokolwiek wydarzyło się wcześniej kierowca osobówki nie powinien tak reagować.

- Kierowca osobówki stworzył tutaj bardzo duże niebezpieczeństwo na drodze. Jest to karygodne. Generalnie ten kierowca nie wie, co mogłoby być konsekwencją tego, że wyhamował cały zestaw - mówi Mucha.

O komentarz poprosiliśmy też Tomasza Kulika, instruktora nauki i techniki jazdy, byłego kierowcę GROMu.

- Kompletnie nie wierzę panu marszałkowi. Jeśli nie chciał zwolnić i hamować, to po co wyprzedzał - mówił w programie "Czas Reakcji" Tomasz Kulik, instruktor nauki i techniki jazdy, były kierowca GROMu.- Tłumaczenie marszałka Geblewicza jest nielogiczne.

- Skoro potrzebna mu była prędkość jazdy niższa niż podczas wyprzedzania, to znaczy, że wyprzedzanie nie było nikomu do szczęścia potrzebne. Na filmie widać ewidentnie, że dochodzi do zajechania drogi i do zahamowania. Nikt normalnie tak nie robi na żadnej drodze. Jeżeli byśmy wyprzedzili kogoś, to oddalamy się na odległość bezpieczną i dopiero wtedy zmieniamy pas - mówi Kulik.

- Dalej bulwersujące jest to, że pan marszałek po kolizji nie zjeżdża na pobocze, a tamuje ruch na prawym pasie drogi ekspresowej, korzysta z telefonu i wdaje się w dyskusje z kierowcą tira - dodaje Tomasz Kulik.- Zatrzymać ruch na prawym pasie takiej drogi, to jest skrajna nieodpowiedzialność. Przerażające jest to, że ktoś kto, odpowiada na najwyższym szczeblu za samorząd w województwie, takie rzeczy robić, to daje dużo do myślenia.

Jak poinformowała nas policja trwa postępowanie o wykroczenie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - za co grozi kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.
Zdarzenie miało miejsce 13 maja.

Film z kolizji został udostępniony na profilu facebookowym Buractwo Drogowe Powiat Goleniów.
Według Master Drivera Leszka Muchy cokolwiek wydarzyło się wcześniej kierowca osobówki nie powinien tak reagować.
- Nikt normalnie tak nie robi na żadnej drodze. Jeżeli byśmy wyprzedzili kogoś, to oddalamy się na odległość bezpieczną i dopiero wtedy zmieniamy pas - mówi Kulik.
- Zatrzymać ruch na prawym pasie takiej drogi, to jest skrajna nieodpowiedzialność. Przerażające jest to, że ktoś kto, odpowiada na najwyższym szczeblu za samorząd w województwie, takie rzeczy robić, to daje dużo do myślenia- mówi Kulik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty