Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Olgierd Geblewicz Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Olgierd Geblewicz Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To nie było świadome i celowe celowe działanie - tak marszałek województwa tłumaczy się ze zdarzenia na S3 na swoim Facebooku.
Chodzi o kolizję z samochodem ciężarowym, która została nagrana przez kierowcę ciężarówki.

Na nagraniu widać, jak najpierw kierowca ciężarówki wyprzedza inną ciężarówkę, a później Skoda Octavia gwałtownie zajeżdża mu drogę i dochodzi do kolizji.

Kierowcą Skody okazuje się marszałek Geblewicz, który zostawia samochód na prawym pasie ekspresówki, korzysta z telefonu i wdaje się w dyskusję z kierowcą ciężarówki.

"Manewr, który wykonałem nie był świadomym i celowym działaniem. Sprawa jest badana przez policję i sam z niecierpliwością oczekuję na jej ustalenia" - pisze na swoim Facebooku marszałek województwa.

Olgierd Geblewicz zaznacza, że nie składał jeszcze wyjaśnień w tej sprawie, ale jest gotowy do przedstawienia wszystkich okoliczności. Jak dodaje, jest mu przykro i uważa, że żaden kierowca, który kiedykolwiek brał udział w kolizji nie miał intencji spowodowania zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego.

We wtorek wieczorem poprosiliśmy o komentarz policję. Wciąż czekamy na odpowiedź.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

10 komentarzy

No cóż ma pecha bo kierowca miał kamerkę... i bardzo dobrze, takie zachowania trzeba tępić. Głupie tłumaczenie nic nie da...
To nie był świadomy i celowy manewr, a to, że został nagrany z wysokiej kabiny ciężarówki, przez co wyraźnie widać, że droga była pusta, nie ma nic do rzeczy. Oświadczenie zawiera także stwierdzenie, że nie należy wyciągać pochopnych wniosków z nagrania, ponieważ nie pokazuje całości zdarzenia. Czyli należy rozumieć, że każdy kierowca, który zostanie zdenerwowany przez samochód ciężarowy, tamujący naszą płynną jazdę swym wyprzedzaniem, może dać upust swoim emocjom poprzez nagłe zahamowanie przed maską ciężarówki?
Na myśli od razu przychodzi cofanie na autostradzie i straszenie kierującej szczecińskim autobusem...
I niech policja wyjaśni i będzie kara. A wiecie jaki dziś dzień? 30.06 wiecie co to oznacza? Mija termin przedstawienia programu naprawczego SKM. Matecki już protestuje pod siedzibą tej spółki i domaga się wyjaśnień ? Czy poleciał na policję w sprawie Marszałka chociaż policja i tak już zajęła sprawą . To jest cyrk. Ponad pół miliarda dotacji może pójść do kosza. Nie ma statków , nie ma kolejki miejskiej. Jest marszałek, który zajechał ciężarówce drogę . Super się bawią wszyscy politycy. Będzie chociaż artykuł, że Matecki nie protestuje pod siedzibą PLK i że nie robi w tej sprawie nic?
@Stetinensis - przypomnij prosze jak komentowałeś rajd Kurskiego za kolumna pojazdów uprzywilejowanych, bo nie mogę sobie przypomnieć.
Zdaje się marszałek Geblewicz ma jakiś immunitet
Imię Olgierd zobowiązuje, pewnie pan marszałek myślał że kieruje czołgiem, oj nieładnie panie marszałku nieładnie
@wolnyszczecin

Jeszcze tunel w Policach który miał obiecany przetarg "pod koniec drugiego kwartału 2021". Drugi kwartał kończy się dziś :)
Olgierdowi puściły nerwy. Zachował karygodnie . Prawda. Ale dziś jest też dzień, w którym Rydzyk stanął przed sądem i twierdzi, że on nic nie ma hehehe. Taki skromny. Misiewiczowi grozi 10 lat więzienia za przekręty. Też w Radiu nic. Minął czas na przedstawienie programu naprawczego SKM. Też nic. PiS nie zyska w sondażu, bo Olgierd zaliczył wtopę. Dajcie spokój .
"To nie było świadome i celowe celowe działanie"
jeśli udowodni, że był niepoczytalny i/lub że był pijany albo naćpany, to mu uwierzę
To nie on, przecież widać na filmie że to nie on...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty