Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
W Stoczni Remontowej Gryfia takiej kumulacji remontów statków już dawno nie było. Obecnie w remoncie jest dziewięć statków m.in. z Polski, Grecji, Rosji, Holandii i Belgii.
Jak podkreśla Amarendra Roy, członek zarządu Gryfii ilość statków remontów jest rekordowa, a do remontu statków są wynajmowane dodatkowe doki, aby zdążyć z terminami remontów przed kontrahentami.

- W tej chwili jest rekordowo. Wszystkie doki i nabrzeża są zajęte - mówi Roy.

Wpływ na taki wzrost remontów statków w Stoczni Gryfii przyczyniła się pandemia, ponieważ armatorzy statków, zamiast kupować nowe statki wolą remontować - mówi Krzysztof Zaremba, prezes Stoczni Remontowej Gryfia.

- Rynek remontów statków, jest bardzo obiecujący, szczególnie w okresie pandemii. Wychodzimy z tego najciemniejszego okresu jeśli chodzi o pandemię, ale dynamika wzrostu sprzedaży statków nowych jest odłożona w czasie, gdzieś około roku 2030, tak mówią eksperci - komentuje Zaremba.

A Stocznia Remontowa Gryfia zbiera już zamówienia na koniec roku i początek 2022 r.
- W tej chwili jest rekordowo. Wszystkie doki są zajęte i nabrzeża też są zajęte - mówi Roy.
Wychodzimy z tego najciemniejszego okresu jeśli chodzi o pandemię, ale dynamika wzrostu sprzedaży statków nowych jest odłożona w czasie, gdzieś około roku 2030, tak mówią eksperci - komentuje Zaremba.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty