Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Otrzymali złote dyplomy na prestiżowych konkursach w Chinach, we Włoszech i w Austrii. Teraz z okazji 18. urodzin zaśpiewają dla szczecinian.
Chór Akademii Morskiej - bo o nim mowa - wystąpi w sobotę wieczorem w koście pw. Św Jana Chrzciciela w Szczecinie.

Chór jest już pełnoletni, i w końcu będzie można posłuchać występu na żywo - to pierwszy występ w tym roku, który nie odbędzie się za pośrednictwem Internetu - mówi dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch, którą to uznano za jedną z 10 najlepszych dyrygentów festiwalu w Honk Kongu - spośród prawie 200 dyrygentów - jako jedyna kobieta z Europy została jedną z dwóch najlepszych dyrygentów europejskich!

Będzie można usłyszeć utwory wykonywane w kraju i za granicą - podczas festiwali i konkursów - utwory pisane i dedykowane chórowi Akademii Morskiej.

- Będzie można usłyszeć utwory z gatunku muzyki gospel, ale także trochę lżejsze utwory przywiezione z różnych zakątków świata. Klimat morski zawsze jest nam bardzo bliski. Tym razem jednak to będą utwory pisane dla nas, między innymi kojarzące się z morzem i Szczecinem, jak: "Water song", "Water nimf" - dodaje Fabiańczyk-Makuch.

Z początek koncertu o godz.19:00, wstęp jest bezpłatny.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty