Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Od 4 czerwca na jednym z kanałów aplikacji Telegram publikowana jest korespondencja, którą cyberprzestępcy rzekomo wykradli z prywatnej skrzynki mailowej szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. O tym, czy tej sytuacji można było uniknąć, dyskutowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Cyberzagrożenia stają się coraz częstszym zjawiskiem - mówiła profesor Katarzyna Chałubinska-Jentkiewicz z Katedry Prawa Cyberbezpieczeństwa i Nowych Technologii z Instytutu Prawa w Akademii Sztuki Wojennej.

- Musimy się do nich tak naprawdę przyzwyczaić, ale to nie oznacza, że mamy spokojnie oczekiwać na to, co się stanie z naszymi kontami i danymi. Tylko w sposób odpowiedzialny zastanawiać się wspólnie, jako społeczeństwo, w jaki sposób się zabezpieczać - mówiła Chałubinska-Jentkiewicz.

Szkolenia ws. bezpieczeństwa cyfrowego są niezwykle istotne - dodał dr Maciej Milczanowski z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego i Wewnętrznego z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Systemowe, poważne szkolenia. Dlatego, że wszyscy przechodziliśmy szkolenia z cyberbezpieczeństwa i takie oklepane gadanie, żeby zmieniać hasła itd., to nie jest w ogóle szkolenie. To jest powszechna wiedza, którą wszyscy mamy. Natomiast profesjonalne szkolenia są bardzo potrzebne i do tego potrzeba najlepszych specjalistów - mówił Milczanowski.

W środę odbyło się tajne posiedzenie Sejmu, na którym posłom przedstawiona została informacja w sprawie ostatnich cyberataków.
Cyberzagrożenia stają się coraz częstszym zjawiskiem - mówi profesor Katarzyna Chałubinska-Jentkiewicz z Katedry Prawa Cyberbezpieczeństwa i Nowych Technologii z Instytutu Prawa w Akademii Sztuki Wojennej.
Szkolenia ws. bezpieczeństwa cyfrowego są niezwykle istotne - dodał dr Maciej Milczanowski z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego i Wewnętrznego z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty