Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przed szczecińskim sądem, rusza proces 45-letniego Przemysława S., który dwa lata temu pobił działacza PiS Janusza Jagielskiego podczas kampanii wyborczej do Europarlamentu.
Przemysław S. z zawodu rzeźnik, wcześniej karany za znęcanie się nad konkubiną, połamał Jagielskiemu nos, uderzając go pięścią.

- Roznosiliśmy ulotki wyborcze, byliśmy na osiedlu Kaliny. Gość ze względu na to, że mieszkał na tej klatce, przyszedł i w sposób agresywny, bez jakiegokolwiek dialogu, bez rozmowy, pchnął młodego mocno o ścianę, tak że ten upadł, następnie uderzył mnie pięścią w nos - relacjonuje Jagielski.

Janusz Jagielski roznosił tamtego dnia ulotki Joachima Brudzińskiego, wraz z działaczem młodzieżówki PiS: - Zaczęliśmy uciekać, bo widzieliśmy, że człowiek wielkiej postury, wygląda na boksera wagi ciężkiej. On złapał mnie za ubranie i ze schodów próbował zrzucić, gdyby mu się to udało, to byśmy nie rozmawiali, prawdopodobnie bym skończył na Ku Słońcu.

Pełnomocnik pokrzywdzonego będzie domagał się kary pozbawienia wolności dla napastnika.
-Gość ze względu na to, że mieszkał na tej klatce, przyszedł i w sposób agresywny, bez jakiegokolwiek dialogu, bez rozmowy, pchnął młodego mocno o ścianę, tak że ten upadł, następnie uderzył mnie pięścią w nos - relacjonuje Jagielski.
Janusz Jagielski roznosił tamtego dnia ulotki Joachima Brudzińskiego, wraz z działaczem młodzieżówki PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty