Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
990 tysięcy złotych - tyle będzie kosztować próba naprawienia szczecińskiego Systemu Zarządzania Ruchem.
Wyłączono go pod koniec ubiegłego roku po wielu próbach naprawy - tablice przez wiele miesięcy nie działały albo pokazywały błędne informacje. Dwa lata temu uszkodził się dysk przechowujący dane.

Teraz miasto wybrało firmę, która spróbuje przywrócić system do działania. Trwają testy - dlatego czasami na tablicach świecą się niektóre pola, np. na urządzeniu przy ul. Gdańskiej. Firma ma czas do grudnia - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie Hanna Pieczyńska.

- Chodzi o to, żeby przywrócić funkcjonalność tych tablic, tak żeby te dane statystyczne były pobierane w odpowiedni sposób i wyświetlane na tej tablicy. Może zdarzyć się tak, że w najbliższym czasie będzie się coś na niej pojawiało i ma to związek z pracami - dodaje Pieczyńska.

System uruchomiono osiem lat temu. Instalacja między innymi pięciu dużych elektronicznych tablic informujących o natężeniu ruchu, a także sieci ulicznych kamer i utworzenie internetowego portalu kosztowały w sumie 7 milionów złotych.
Może zdarzyć się tak, że w najbliższym czasie będzie się coś na niej pojawiało i ma to związek z pracami - dodaje Pieczyńska.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Uszkodził się dysk przechowujący dane?! W takich systemach powinien być RAID... Co to fachowcy z urzędu nie wiedzą?!
To jest kpina z podatników Miasta ! Najpierw wydano ogromne pieniądze na niepotrzebne nikomu informacje a teraz wydaje się milion zł (!) na PRÓBĘ (!) naprawienia czegoś co nikomu nie jest potrzebne ! Nie jest potrzebne bo Wszyscy wiedzą że wjazd na 3 lata jest zakorkowany a wyjazd od przyszłego tygodnia wręcz niemożliwy ; poza tym albo ma się smartfona albo nawigację on-line. Zresztą po co to komu skoro nad Szczecinem zawracają ptaki z krzykiem " zawrotka ! " ?? Marzę aby w końcu urzędników miejskich zatrudniał Prezydent Miasta ( a nie tylko najwyższe drabinki) i rozliczał osobiście ich sukcesy a raczej porażki - urzędników. " Nie po to kowal ma cęgi aby się poparzyć" jak mawia stare przysłowie ; niestety dotychczas nie znane przez obecnego Prezydenta...ostatniej kadencji , mam nadzieję !! Ciągłe tłumaczenia Urzędników każdej inwestycji ...mamy okres gwarancji , kary umowne , możemy unieważnić ; świadczą tylko i wyłącznie o polityce Prezydenta Krzystka. Jestem ciekawy czy ten człowiek byłby na równi tolerancyjny remontując swój własny dom !
Jaka firma została wybrana? Na stronie ZDITM nie można znaleźć wyniku przetargu.
RAID to jedno ale nie zastąpi kopii zapasowej składowane w innej lokalizacji geograficznej. Gdybym powiedział szefowi, ze była awaria jedynego dysku i nie miałem kopii zapasowej to bym wyleciał z pracy w ciągu nanosekundy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty