Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest jeszcze za wcześnie, żeby ogłaszać sukces w walce z pandemią. Tak mówili goście audycji ''Radio Szczecin na Wieczór''.
We wtorek, w Polsce, odnotowano tylko 400 zakażeń koronawirusem. Zdaniem dr.n.med. Joanny Jursy - Kuleszy ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, należy jednak zachować zdrowy rozsądek.

- Rzeczywiście ta mowa będzie może abstrakcyjna, w momencie kiedy rzeczywiście 80, 90 procent osób się zaszczepi. Szczególnie w grupach wysokiego ryzyka - komentuje Jursa-Kulesza.

Do tej pory pełną dawką szczepionki zaszczepiło się 8 milionów Polaków. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia - Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości ostrzega przed hurraoptymizmem. Jednocześnie, stara się zrozumieć potrzeby społeczeństwa.

- Jesteśmy zmęczeni obostrzeniami i tą sytuacją pandemiczną. W świecie, w Europie, w kraju. Nie ma się czemu dziwić, że społeczeństwo oczekuje powrotu do normalności - mówi Hoc.

Z powodu Covid-19 zmarło we wtorek w Polsce 95 osób.
Zdaniem dr.n.med. Joanny Jursy - Kuleszy ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, należy jednak zachować zdrowy rozsądek.
Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia - Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości ostrzega przed hurraoptymizmem. Jednocześnie, stara się zrozumieć potrzeby społeczeństwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty