Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mamy zapewnienia, że budowa ronda w szczecińskich Zdrojach będzie wznowiona - zapewnia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. O tym, że prace zostały wstrzymane od wielu dni informują słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
- Zerwano asfalt i od kilku tygodni nie ma tam ani jednego pracownika. Po co to było robione? Między tymi płytami betonowymi, które zostały, zaczęła trawa rosnąć. Czy w końcu wykonawca znalazł plany, czy zrezygnował z przebudowy? - pytają słuchacze.

Rondo ma zastąpić skrzyżowanie ulic Walecznych, Pszennej i Mącznej. Wykonawca przejął plac budowy pod koniec kwietnia, od tego czasu ma 7 miesięcy na zakończenie prac. Na razie ewentualnych kar finansowych nie będzie - mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

- Rzeczywiście intensywnych prac na placu budowy nie widać. Wszyscy widzimy, że jest opóźnienie. Możemy jedynie monitorować sytuację i przypominać czy wzywać wykonawcę, do wywiązania się z zobowiązań. Wykonawca tłumaczy, że czeka na materiały, do wykonania robót podziemnych - podkreśla Pieczyńska.

Wartość prac to ponad 7 milionów złotych.
Czy w końcu wykonawca znalazł plany, czy zrezygnował z przebudowy? - pytają słuchacze.
Na razie ewentualnych kar finansowych nie będzie - mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty