Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gigantyczne korki, rekordowa liczba remontów na drogach. W audycji "Radio Szczecin na Wieczór" dyskusja o trudnym weekendzie dla kierowców - którzy wyjeżdżali i wracali znad morza.
Mieliśmy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu - przyznaje Mateusz Grzeszczuk - rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Nie tylko korkowała się droga S3, ale również te trasy równoległe. Te utrudnienia, te zatory były obecne w całej Polsce. Między innymi na autostradzie A1, na autostradzie A4, "słynnej" zakopiance. Taka jest też, warto zwrócić uwagę, specyfika związana z tymi kumulacjami ruchu - związanymi z położeniem naszego regionu - mówił Grzeszczuk.

Jeśli chodzi o prace na Węźle Kijewo - wykonawca udrożni to miejsce na wakacje. Przejazd będzie możliwy dwoma pasami w obu kierunkach.

W Szczecinie tych inwestycji jest bardzo dużo i to oczywiście generuje pewne utrudnienia tłumaczy Piotr Zieliński - rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

- Miasto oczywiście miało harmonogram. Zakładało, że pewne realizacje muszą się ze sobą zazębiać, natomiast w toku różnych działań oraz postępowań przetargowych - te wstępne ustalenia nam się rozjeżdżają. Niektóre rzeczy są niezależne od nas. Oczywiście możemy za to przepraszać - przyznał Zieliński.

W niedzielę korek na wjedzie do Szczecina sięgał dwudziestu kilometrów.
Mieliśmy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu - przyznaje Mateusz Grzeszczuk - rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W Szczecinie tych inwestycji jest bardzo dużo i to oczywiście generuje pewne utrudnienia tłumaczy Piotr Zieliński - rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Dodaj komentarz 4 komentarze

a pan Charęza nie ma już wpływu
na organizacje ruchu w mieście ?
I wszyscy razem: nic się nie stało, kierowcy, nic się nie stało - nic się nie staaaaało... ;/
ja po raz kolejny ponawiam pytanie: dlaczego drogowcy nie pracują na okrągło, całą dobę?
Przecież dzięki temu można by było skrócić czas inwestycji co najmniej o połowę!
Płacimy podatki i z tych podatków są opłacane nie tylko pensje urzędników, ale także inwestycje drogowe. Szybsza praca, to byłby większy koszt inwestycji, ale koszty społeczne, koszty ponoszone przez mieszkańców i przedsiębiorców każdego dnia przedłużających się korków są wielokrotnie wyższe!
Urzędasy "oszczędzają" nasze pieniądze z podatków, by powodować u nas realne wzrosty kosztów!
TO ASPOŁECZNE DZIAŁANIA
Bzdura. Typowe odbijanie piłeczki. A potęguje te korki głupota urzędników. Zezwalają na głupie decyzje drogowców których także myślenie boli. Dlaczego najpierw na węźle Kijewo nie zrobiono zjazdów z i na drogę nr 10 kierunek Bydgoszcz??? Kierowcy jadący od Bydgoszczy muszą zjechac w stronę Świnoujścia i od węzła Dąbie wbić się w korek i go spotęgować. A wystarczyło zrobić najpierw zjazd, a potem brać się za drogę nr6. W jeszcze gorszej sytuacji są kierowcy jadący od Świnoujścia w stronę Bydgoszczy. Stoją w korku od węzła Dąbie. Ok. Ale później znaki kierują ich na węzeł Podjuchy i stoją kolejne godziny (potęgując korek od s3 i granicy) w kierunku węzła Kijewo. Głupota to delikatne określenie na poczynania drogowców i odpowiedzialnych urzędników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty