Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ściana starego budynku w centrum będzie jak drzewa. Dobiega końca malowanie ekologicznego muralu przy rondzie Giedroycia w Szczecinie.
Fotokatalityczna farba oczyszcza powietrze z mocą kilkuset drzew. Praca muralisty Jakuba „Biko" Bitki z Poznania ma 250 metrów kwadratowych. W malowaniu pomaga Łukasz "Wałek"Chwałek z Zielonej Góry. W tym momencie przy ścianie jest 9-kondygnacyjne rusztowanie, na którym pracują artyści.

- Farba fotokatalityczna umożliwia czyszczenie powietrza z różnych paskudztw: spaliny, bakterie, wirusy - tłumaczy Jakub "Biko" Bitko. - Mural wykonujemy za pomocą farb lokalnego producenta i fajnie się maluje. Ściana była przeznaczona przez Urząd Marszałkowski. Przy dużym rondzie i myślę, że to dobre miejsce na to. Na muralu będzie przedstawiona zabawa dzieciaków na gałęziach drzew. Powrót do prostej interakcji z naturą, której dziś brakuje.

- Jeden metr kwadratowy farby pochłania tyle, co jedno drzewo, więc 250 metrów kwadratowych pochłonie tyle, co 250 drzew - dodaje Łukasz "Wałek" Chwałek.

Prace ruszyły w połowie ubiegłego tygodnia. Mural powinien być gotowy jeszcze w tym tygodniu.
Praca muralisty Jakuba „Biko" Bitki z Poznania ma 250 metrów kwadratowych. W malowaniu pomaga Łukasz "Wałek"Chwałek z Zielonej Góry.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty