Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Obniżenie podatków oraz przeznaczenie siedmiu procent Produktu Krajowego Brutto na zdrowie, to najważniejsze założenia programu "Polski Ład", który chce realizować Zjednoczona Prawica. W poniedziałek konferencję w tej sprawie zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość.
Jak mówił poseł Leszek Dobrzyński, zmiany w systemie podatkowym mają dotyczyć 18 milionów Polaków.

- Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, to jest na prawdę wielki projekt które spowoduje to, że między innymi znaczna część emerytów będzie otrzymywała swoje emerytury bez podatku. Są to projekty, które będą decydowały o tym, że w kieszeniach Polaków pozostanie więcej pieniędzy - powiedział Leszek Dobrzyński.

Program Polski Ład zakłada budowę dróg ekspresowych S10 i S11 w naszym regionie oraz zachodniej obwodnicy Szczecina dodaje poseł Artur Szałabawka.

- Zapowiadana przez nas - a negowana przez wielu - Zachodnia Obwodnica Szczecina jest gwarancją rozwoju tego regionu - powiedział Artur Szałabawka.

A poseł Michał Jach cytował słowa Roberta Lewandowskiego: - Nigdy nie przestawaj marzyć. Prawo i Sprawiedliwość marzy o Polsce wielkiej, bogatej. Polsce, która będzie się liczyć na arenie międzynarodowej, a obywatele nie będą się czuć gorzej ani pod względem finansowym, ani kulturowym, ani jakimkolwiek innym.

Polski Ład ma na celu budowę polskiej klasy średniej. Według programu, przeciętna rodzina ma zyskać na zmianach około 3700 złotych.
Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych to jest na prawdę wielki projekt które spowoduje to, że między innymi znaczna część emerytów będzie otrzymywała swoje emerytury bez podatku. Są to projekty, które będą decydowały o tym, że w kieszeniach Polaków pozostanie więcej pieniędzy - powiedział Leszek Dobrzyński.
Zapowiadana przez nas a negowana przez wiele wiele Zachodnia Obwodnica Szczecina, jest gwarancją rozwoju tego regionu - powiedział Artur Szałabawka.
Nigdy nie przestawaj marzyć. Prawo i Sprawiedliwość marzy o Polsce wielkiej bogatej, Polsce która będzie się liczyć na arenie międzynarodowej a obywatele nie będą się czuć gorzej ani pod względem finansowym ani kulturowym ani jakimkolwiek innym. Michał Jach

Dodaj komentarz 5 komentarzy

PiS Patologia i Socjal
Jeśli wpływy do budżetu wzrosną to przeciętna rodzina straci. Pieniądze nie biorą się z nikąd. A politycy chcą klasy średniej, która będzie uzależniona od świadczeń socjalnych. Prawdziwa klasa średnia jest zagrożeniem dla obecnie rządzących "elit".
czy to się nazywa podatek, czy składka, czy też opłata albo abonament lub danina, to TO JEDNAK JEST PŁATNOŚĆ OBYWATELA na rzecz instytucji zarządzanych bezpośrednio lub pośrednio przez państwo i de facto PODATKIEM JEST.
Podatkiem bezpośrednio płaconym.
A do tego dochodzą podatki płacone pośrednio: VATy, CITy, opłaty mocowe, cukrowe, deszczowe, i inne, które tak naprawdę ponoszą OBYWATELE-KONSUMENCI, bo to ostatecznie z nich ściągają te pieniądze producenci oraz dystrybutorzy produktów i usług.
Więc jeśli PiS mówi, że "obniża" jakiś podatek i faktycznie obniża podstawę jego wyliczenia do 30.000, ale jednocześnie wprowadza nowe podatki i drastycznie podnosi wysokość dotychczasowych opłat i podatków oraz likwiduje możliwość licznych ulg i odpisów, to TAK NAPRAWDĘ PiS PODNOSI PODATKI.
i nie dość, że podnosi, to jeszcze ŁŻE, KŁAMIE i OSZUKUJE.
Ogromna podwyżka składki na ubezpieczenie zdrowotne nie jest jednym z głównych założeń nieładu? Dlaczego Radio Szczecin o tym nie wspomina?
@Nikt - bo to ma na celu wykończyć łudzi schorowanych i niepełnosprawnych.
Oni sobie już nie odliczą od podatku leków i rehabilitacji.
Jaki ma do nich stosunek PiS, to doskonale wiemy. Kilkadziesiąt dni protestowali w Sejmie znosząc upokorzenia od PiS-owców, a potem zostali przez nich oszukani. Teraz wegetują najniższych świadczeniach, zaś PiS chce im dać... brak możliwości odPiSów podatkowych. I jeszcze każe się cieszyć i uniżenie dziękować za zniesienia podatku

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty