Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004948485376.
źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004948485376.
Szczeciński fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej z nagrodą Grand Press Photo. Marcin Bielecki zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Środowisko".
To nie pierwsze jego laury w znanym konkursie fotografii prasowej. Nagrodzona praca przedstawia przykre zdarzenie z początku lutego.

Jak relacjonowaliśmy w Radiu Szczecin "stado jeleni wpadło do jeziora Ińsko". Strażacy ruszyli na pomoc zwierzętom - na miejscu był też Marcin Bielecki z PAP, który zrobił zdjęcie z góry, z drona.

- Stado jeleni - i to takich dorodnych - wpada pod lód i nie wydostają się. Kilkanaście z nich zamarzło. To zdjęcie z drona. Świat idzie do przodu, więc zacząłem wykorzystywać nową technikę, która daje możliwość pokazania tego typu zdarzeń z innej zupełnie perspektywy - opowiada Marcin Bielecki.

W tym roku wyróżnienie na Grand Press Photo w kategorii młodzieżowej za fotoreportaż zdobyła studentka szczecińskiej Akademii Sztuki Kinga Wnuk. Nominowany do nagrody był także jej wykładowca, fotografik Tomasz Lazar.

Więcej o nagrodzie dla fotoreportera PAP Marcina Bieleckiego posłuchacie w najbliższym wydaniu magazynu "Migawka" w niedzielę w Radiu Szczecin.
- To zdjęcie z drona. Świat idzie do przodu, więc zacząłem wykorzystywać nową technikę, która daje możliwość pokazania tego typu zdarzeń z innej zupełnie perspektywy - opowiada Marcin Bielecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty