Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.cba.gov.pl
Fot. www.cba.gov.pl
Elektryczne szczoteczki do zębów - między innymi takie korzyści majątkowe przyjmowali dyrektorzy Zakładu Karnego w Nowogardzie. W zamian za to pomagali w udzielaniu przepustek osadzonym.
W aferze korupcyjnej w zachodniopomorskiej Służbie Więziennej, Prokuratura Krajowa w Szczecinie postawiła zarzuty już 6 osobom, zatrzymanym przez CBA.

Z ustaleń śledczych wynika, że oprócz elektrycznych szczoteczek do zębów, dyrektor i dyrektorka więzienia w Nowogardzie mieli przyjmować także telewizory i luksusowy alkohol. Łącznie Prokuratura Krajowa postawiła im kilkanaście zarzutów korupcyjnych i przekroczenia uprawnień.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał także były gangster Jacek P. ps. "Ślepak", który przed laty został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Marka M. ps. "Oczko". „Ślepak” odbywał karę więzienia właśnie w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Według prokuratury, to m.in. on miał wręczyć korzyść majątkową dyrekcji wiezienia w zamian za pomoc w załatwieniu przepustek osadzonym.

Dyrektorka więzienia i jej zastępca, od ubiegłego tygodnia, sami znaleźli się za kratkami. Po przedstawieniu zarzutów - decyzją szczecińskiego sądu, trafili do aresztu.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Rozumiem że bandyta "Ślepak" bezpośrednio wręczał elektryczne szczoteczki do zębów , TV i drogi alkohol Dyrekcji ZK podczas widzeń lub obchodu ?!
Więc albo SW już tak nisko upadła albo "Ślepak" idzie " w koronę" wykorzystując nieudolne przepisy prawa !
Szczoteczki do zębów to Pan redaktor chyba dostaje zamiast wynagrodzenia za pisanie tych rzeczy. Tak ja do tej pory podawane były po prostu informacje, które w jakikolwiek sposb mogły być zgodne z prawdą, tak teraz to można już opowiadać jako dowcip.
Szczoteczki???????? kogo obchodzą szczoteczki???
A srebrne wieże, get backi, a skoki, a choćby Amber gold ....czy to wszystko zostało rozliczone, czy ludzie otrzymali swoje ukradzione pieniądze???
POPiSowe tematy
to te "nowe elyty" Kaczyńskiego? :)))) Sprzedać się za szczoteczki :)) DO ZEMBUFF :)))
Czy aby ci zajumani nie byli "plecakami" jakiego? Przecież więziennictwo to był jego konik. Szykował te ancle, jak dla siebie :))
Swoją drogą, to toto jakoś tak dziwnie się zbiega z wycięciem ludzi "Jojo" z Polic.
Czyżby jakieś wewnątrzpisowskie wojenki ze strukturami poziomymi i frakcjami €€€-posłów?
Bo, że przypadek, to nie sądzę.
@ Janek .N
Szczyt ... BEŁKOTU, czyli po co jest ... szczoteczka do zębów.
Janku litości ... czytając Pana komentarz ... bolą zęby.
Mirku. Na ból zębów polecam APAP..... w czopku
Dlaczego uzbrojeni po zęby żandarmi nie założyli kamerek na hełmy ?. Przecież do pokazowego aresztowania szczoteczkowziąktów

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty