Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. GDDKiA oddział w Szczecinie
Fot. GDDKiA oddział w Szczecinie
Jest wykonawca, który dokończy budowę obwodnicy Koszalina
i Sianowa. Wybrała go w przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Koszt budowy tego fragmentu drogi S6 będzie wynosił prawie 450 mln złotych złotych - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Przewidujemy, że podpisanie umowy powinno nastąpić w trzecim kwartale tego roku. Będzie to już umowa na prace budowlane. Także wykonawca po przekazaniu placu budowy będzie już mógł przystąpić do robót, także w tym roku budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa powinna zostać wznowiona.

Prace mają się toczyć na odcinku nieco ponad ośmiu kilometrów.

- Tak duża kwota na dokończenie tego zadania wynika z konieczności budowy estakady nad linią kolejową oraz nad rzadko spotykanym, mocno podmokłym gruntem - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. Dodaje, że w tym przypadku konieczne były także zmiany projektowe. - Te zmiany były dość poważne. Będzie to obiekt o długości około 800 metrów, który umożliwi przeprowadzenie drogi biorąc pod uwagę ciężkie i rzadko spotykane warunki związane z bardzo specyficzną budową podłoża w tym miejscu - podkreśla Grzeszczuk.

Obwodnicą Koszalina i Sianowa kierowcy pojadą prawdopodobnie pod koniec 2023 roku.
Koszt budowy tego fragmentu drogi S6 będzie wynosił prawie pół miliarda złotych - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
- Tak duża kwota na dokończenie tego zadania wynika z konieczności budowy estakady nad linią kolejową oraz nad rzadko spotykanym, mocno podmokłym gruntem - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty