Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zachodnia obwodnica Szczecina miałaby przebiegać od Kołbaskowa do Polic i dalej w kierunku Goleniowa. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodnia obwodnica Szczecina miałaby przebiegać od Kołbaskowa do Polic i dalej w kierunku Goleniowa. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
"Dziwne" działanie polityków PO, obliczone na przypisanie sobie czyichś osiągnięć - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" radny zachodniopomorskiego sejmiku Rafał Niburski z Prawa i Sprawiedliwości. Tak komentował informacje, że marszałek województwa - także szef szczecińskiej PO - chce wpisania do Krajowego Planu Odbudowy inwestycji w Zachodnie Obejście Szczecina.
Jak podkreślał Niburski, już na początku roku minister infrastruktury w rządzie PiS zapowiedział ogłoszenie w tym roku przetargu na budowę tej obwodnicy wraz z tunelem.

- W 2012 roku ówczesny minister infrastruktury Sławomir Nowak, odmówił wpisania Zachodniego Obejścia Szczecina do sieci dróg krajowych, a politycy Platformy twierdzili, że to tylko zwykła lokalna fantasmagoria, więc to politycy Platformy powinni trochę uderzyć się w pierś i docenić jednak, że rząd będzie robił Zachodnie Obejście Szczecina, pochwalić rząd, a nie wpisywać coś, co będzie robione, do Krajowego Planu Odbudowy, a potem powiedzieć, ewentualnie wykorzystać to do celów politycznych - powiedział Niburski.

Ostatnio Grupa Azoty Police poinformowała, że udostępni swoje tereny pod budowę tunelu, który ma powstać w ramach Zachodniego Obejścia Szczecina.
Jak podkreślał Niburski, już na początku roku minister infrastruktury w rządzie PiS zapowiedział ogłoszenie w tym roku przetargu na budowę tej obwodnicy wraz z tunelem.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

W 2013 roku Onet.pl tak opisał upominanie się o obwodnicę polityków SLD:
"W tym kontekście absolutnie zrozumiałe jest oburzenie działaczy SLD na zupełny brak skuteczności działań lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej. Ich wnioski o wpisanie planowanej obwodnicy do sieci dróg krajowych trafiają do kosza, albo są ignorowane przez rząd ich kolegów z PO"...
No ale o co chodzi? Z pompą otwieraliście S6 na odcinku Goleniów-Koszalin. I nie przeszkadzało to wam, że przyszliście jak przetargi były rozstrzygnięte i większość umów podpisana a nawet trwały już budowy. Teraz gadacie, aby nikt się pod waszym nie podpisywał?
@Siara Przepraszam, a o jakich rozpoczętych pracach piszesz? O chińskich "wykonawcach" którzy nie płacili polskim podwykonawcom? O rozpapranym na kilka lat odcinku węzeł Dąbie -zjazd na chociwel? No to faktycznie robota szła pełną parą -dwa kamazy i fadroma rodem z prl. A może zapomniałeś dlaczego PiS był nazywany przez ekoterrorystów piłą i siekierą? To przypomnę ci :ponieważ wycinano szerokie pasy lasów pod budowę dróg. Dróg którymi się dzisiaj jeździ. Nie pełza w korkach jak za PO tylko JEŹDZI! Więc Proszę NIE ZAMYDLAJ.
@tak,tak... - czytasz ze zrozumieniem? Napisałem konkretnie numer drogi i na jakim odcinku. Resztę w google znajdziesz! Nie pisałem nic o S3 na odcinku Kijewo-Dąbie! Czytaj ze zrozumieniem zanim przyczepisz się do kogoś
@Siara. Ja też nie pisałem nic o odcinku Kijewo-Dąbie...to tak trochę słabo wyszło z tym zrozumieniem;-)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty