Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
O sposób upamiętnienia rocznicy zakończenia II wojny światowej przez Prezydenta Szczecina i wojewodę zachodniopomorskiego spierali się politycy w audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Zachowanie prezydenta Krzystka jest dla mnie niezrozumiałe - powiedział Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

- Budzi moje najgłębsze zdumienie, że 30 lat po odzyskaniu wolności nadal mamy osoby, które kłaniają się przed pomnikami z sowiecką gwiazdą, składają cześć armii czerwonej. I jeżeli ktoś chce powiedzieć, że tu chodzi tylko o groby, to powiedziałbym: tak, szacunek dla wszystkich grobów, dlatego m.in. też na naszej ziemi są chociażby groby żołnierzy niemieckich, ale jak zgaduję, nikt tam nie składa kwiatów - mówił Dobrzyński.

To kolejna próba dzielenia Polaków przez PiS - podkreślił Artur Łącki, poseł KO.

- Jest bliska trochę argumentacja prezydenta Krzystka, że to lokalne społeczności nadają konkretnym miejscom prawdziwe znaczenia. Wydaje mi się, że ludzie, którzy tam przychodzą w ogóle nie patrzą na tę gwiazdę, ani jej nie widzą. Tylko widzą miejsce, do którego przychodzą co roku i oddają cześć swoim dziadom, pradziadom. Prosiłbym i pana wojewodę i pana posła, żeby w dniu 8 maja nie dzielić Polaków - mówił Łącki.

W sobotę 8 maja była 76. rocznica ogłoszenia kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy. W ten dzień wojewoda zachodniopomorski złożył wieńce pod pomnikami "W hołdzie Bohaterom Września 1939" i "Pamięci Kombatantów", natomiast Prezydent Szczecina pod pomnikiem "Braterstwa Broni".
Zachowanie prezydenta Krzystka jest dla mnie niezrozumiałe - powiedział Leszek Dobrzyński, poseł PiS.
To kolejna próba dzielenia Polaków przez PiS - podkreślił Artur Łącki, poseł KO.

6 komentarzy

Kabaret
Gdy słyszę wypowiedzi typu "jest dla mnie nie zrozumiałe", "ja nie rozumiem", "nie pojęte jest", to z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, iż autorem jest ktoś z PiSu.
I zawsze w takich sytuacjach nachodzi mnie myśl, że Molier powinien znaleźć się jednak na liście autorów zakazanych w Polsce PiSu! Nie dość, że śmiał napisać dzieło pt. "ŚWIĘTOSZEK", to na dodatek obnażył w nim obłudę oraz degrengoladę moralną i etyczną środowisk właśnie świętoszkowatych, a nadto zdefiniował ich jako ludzi żyjących w ciągłym zadziwieniu: "TO JA MÓWIĘ PROZĄ???" :)))
Jakby wiedział, że tego nie usprawiedliwiają ani braki edukacyjne, ani ubytki intelektualne,
Z wypowiedzi posła Łąckiego przynajmniej dowiedzieliśmy się, czyimi dziadami i pradziadami były osoby, którym niektórzy oddają hołd przy tym pomniku.
@Stetinensis - błagam, poszukaj pomocy specjalisty!
Czas na emeryturę dyrektorze pazernej dobrej zmiany, specjalisto od dyrektorowania Poczcie Polskiej, miejskiemu specjaliście od przebudowy ulic z czteropasmowej na dwupasmowe i rodzicu obsadzających rodziną intratne posady. Na kłopoty ze zrozumieniem lektura historii. - Sowiecki żołnierz zdobywał Szczecin walcząc za Ojczyznę a potem sprzymierzeni podarowali zdobyte miasto Polsce. Taka jest historia, ale istnieje prawo które pozwala obdarowującemu zmienić zdanie z uwagi na niewdzięczność obdarowanego.
POLSKA
DA RADE BEZ
PO-BUDKI !!!!!
Ok

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty