Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Paweł Wróbel, wójt Gminy Widuchowa. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Wróbel, wójt Gminy Widuchowa. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Wieloletnie zaniedbania wciąż dają o sobie znać na polskiej wsi. Dyskusja o jej niedoinwestowaniu powróciła podczas debaty o Krajowym Planie Odbudowy - to mechanizm, który ma podnieść gospodarkę z epidemicznego kryzysu.
Polska wieś z tej puli dostanie około pięciu miliardów złotych - rolnicy liczyli na więcej. Wójt gminy wiejskiej Widuchowa - Paweł Wróbel - argumentuje, że w niektórych sferach na wsi czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu - na przykład jeśli chodzi o drogi.

- Degradacja tych dróg jest ogromna. Te asfalty, które mamy, często mają 40-50 lat. To są jedyne możliwości dojazdu do tych wsi. Wiadomo, że my możemy jedynie łatać te dziury. Te pieniądze, które mają pojawić się z Unii, mam nadzieję, że będą skierowane do wsi popegeerowskich.

Fundusz Odbudowy w całości to prawie 60 miliardów euro. Całej rozmowy i innych komentarzy na temat unijnych pieniędzy dla polskiej wsi można posłuchać w zakładce Na Szczecińskiej Ziemi.

Wójt gminy wiejskiej Widuchowa - Paweł Wróbel - argumentuje, że w niektórych sferach na wsi czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu - na przykład jeśli chodzi o drogi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty