Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. YouTube / Kamerzysta
Mat. YouTube / Kamerzysta
Szczeciński Sąd Okręgowy przedłużył areszt dla "Kamerzysty". Szczeciński youtuber zamiast miesiąca, za kratami spędzi dwa. Sąd rozpatrywał zażalenia na wcześniejszą decyzję dotyczącą aresztowania mężczyzny.
Wniosły je obie strony: obrońca "Kamerzysty" i prokuratura.

Prokuratura chciała, by mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Wcześniej Sąd Rejonowy zdecydował o miesięcznym pozbawieniu wolności. - W piątek Sąd Okręgowy zmienił tę decyzję - mówi Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Prokurator wskazał tu na ilość i czasochłonność wykonanych czynności procesowych, które planuje przeprowadzić. Jest tak znaczna i duża, że w ocenie sądu, należy zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania i uniemożliwić podejrzanemu wpływ na przebieg tych czynności.

Prokuratura chciała także aresztu dla drugiego mężczyzny. To znajomy "Kamerzysty", który brał udział w nagraniu. Sąd jednak nie wydał na to zgody.

W sprawie zarzuty usłyszała, także znajoma "Kamerzysty", która brała udział w filmie.
Wszyscy odpowiedzą za znęcanie się nad osobą nieporadną z uwagi na jej stan psychiczny.

Zarzuty usłyszeli w związku z filmem, który stworzyli i opublikowali w internecie. Widać na nim, jak zmuszają niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka do robienia poniżających zadań za pieniądze, miał między innymi zjeść kocie odchody.

Wszystkim grozi do 8 lat więzienia.
Prokuratura chciała, by mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Wcześniej Sąd Rejonowy zdecydował o miesięcznym pozbawieniu wolności. - W piątek Sąd Okręgowy zmienił tę decyzję - mówi Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty