Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W śledztwie podejrzanych jest 10 osób, a prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę 7,5 mln złotych. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
W śledztwie podejrzanych jest 10 osób, a prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę 7,5 mln złotych. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzech mężczyzn ma na sumieniu zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz próbę zabójstwa ojca jednego z nich.
Podejrzany chcąc przejąc majątek ojca starał się wraz z kolegami uśmiercić mężczyznę. Najpierw z jeden z podejrzanych dodawał do jedzenia truciznę. To jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów więc syn zlecił zabójstwo ojca innemu podejrzanemu.

Wspólnie opracowali plan, w którym każdy miał określone zadanie. Ostatecznie jeden z oprawców napadł na pokrzywdzonego i nieustalonym narzędziem uderzył go w głowę. Ranny doznał poważnych obrażeń, wraz ze złamaniem czaszki. Jednak przeżył. Podejrzani postanowili powtórzyć swój plan i ponowić próbę zabójstwa, gdy chory przebywał w szpitalu.

Odwrócili uwagę personelu medycznego alarmując, że w szpitalu jest bomba, po czym jeden z podejrzanych miał wstrzyknąć ojcu śmiercionośny środek. Plan jednak - pomimo ewakuacji szpitala - nie powiódł się.

W wyniku śledztwa ustalono też, że dwaj podejrzani w 2019 roku na terenie jednej z działek na Wyspie Puckiej dokonali zabójstwa innego mężczyzny poprzez podawanie mu do zjedzenia trucizny wraz z tabletkami przeciwbólowymi, a także mieszankę alkoholu ze środkami psychotropowymi i lekami nasercowymi.

Mężczyźnie skrępowali ręce i nogi, założyli na głowę foliowy worek i zostawili go na kilka dni. Ciało ukryli pod podłogą altanki działkowej.

Dodatkowo jeden z podejrzanych dopuścili się także innych przestępstw. Wprowadził w błąd ojca, przez co ten stracił blisko 250 tys zł..

W wyniku śledztwa zatrzymano podejrzanych - mają od 35 do 39 lat. Sąd umieścił ich w areszcie tymczasowym. Grozi im dożywocie.
Relacja Anny Łukaszek (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty