Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Poseł Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej najczęściej ze wszystkich polskich parlamentarzystów korzystał z darmowych przelotów samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT - poinformowało Centrum Informacji Sejmu.
Według wykazu, latał 140 razy, co kosztowało ponad 80 tysięcy złotych. Drugim posłem, który najczęściej korzystał z linii lotniczych - w naszym regionie - jest poseł Sławomir Nitras. Poseł podróżował drogą powietrzną 119 razy za 68 tysięcy złotych. Na liście ogólnopolskiej wyprzedzają go Agnieszka Pomaska i Jacek Protasiewicz.

Z samolotów lubi też korzystać poseł Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który przelatał 58 tysięcy złotych, a podróżował 103 razy. W sumie podatnicy wydali na loty parlamentarzystów ponad 4 miliony złotych.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Ciekawe czy latali z żoną na panienki jak pisowski marszałek Kuchciński.
Skoro jest taki przywilej, to z niego korzystają. Pytanie brzmi, czy zawsze te przeloty były związane z wykonywaniem zadań związanych z mandatem poselskim i dlaczego akurat posłowie opozycji tak chętnie z tego korzystają.
Nic dziwnego skoro Szczecin jest najgorzej skomunikowany że stolicą. Najdalszea stolica województwa że stolicą kraju powinna mieć najlepsze rozwiązanie tj.A 10 i Pendolino Premium najdłużej 3 godz.50 min.do Warszawy.
Grzegorzu G., a Duda lubi popindalać w kolumnie służbowych samochodów, na przykład na narty i z powrotem. Nie wspomniałeś.
@greg
40 lat Misia.
A gdyby Prezydentem Polski był ... to nie miał by samochodu służbowego i świty samochodów z ochroną.
Ku przestrodze ... 28 lutego minęła 35 rocznica śmierci szwedzkiego premiera Olafa Palmego.
Paprykarz z ... kiszonego śledzia.
Bez komentarza ... czyli fake news.
Z żoną na panienki ....
Oho, Mireczkowi żal d... ściska. Jeden prywatny lot Kuchcińskich kosztował więcej niż loty Nitrasa :)
Anna Maria ANDERS od stycznia 2016 r. do kwietnia 2018 r. - koszty delegacji krajowych i zagranicznych wyniosły łącznie ok. 611 tys. zł
Odbyła 37 zagranicznych podróży, w tym 15 do USA.
Jak wyliczył "Fakt", w samych Stanach Anders spędziła ok. 170 dni.
Przez tylko półtora roku.
Przy okazji to radziłbym sprawdzić, czy Grzes faktycznie latał, czy tez tylko to deklarował. Tak, jak Czarnecki, który wyłudził w ten sposób wyłudził z Parlamentu Europejskiego ok. 100.000 Euro. Czyli prawie pół miliona złotych.
Wstyd na całą Europę, jak jasny gwint!
Hej Radio Szczecin, może teraz artykuł o kosztach delegacji europosłów, na pierwszy ogień może być Czarnecki :)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty