Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Kilkusetosobowa kolejka i godziny oczekiwania. Tak wygląda parking 109. Szpitala Wojskowego przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Od godziny 9 trwa tam akcja szczepień przeciw Covid-19. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy jedynie e-skierowanie.
Początek widać, ale końca nie widać. Przede mną pewnie około trzystu osób. Przestałem liczyć po 150. Stoimy od 8. Kolejka zawija chyba za rondo. Co prawda mamy skierowanie na 12 maja, ale dziś się nadarzyła okazja i chcemy dziś, też z racji, że to jedna dawka szczepionki - to wypowiedzi oczekujących na szczepienie. - Mam dość robienia testów co tydzień, bo przekraczam granicę. Tam pracuję. To szczepienie zagwarantuje mi spokój na jakiś czas.

By rozładować kolejkę, otwarto drugi punkt w budynku przychodni. - Jeżeli w niedzielę będzie tak wielu chętnych do szczepienia jak w sobotę, to ponownie uruchomimy kolejne stanowiska - powiedział Marcin Górka, rzecznik prasowy 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.

- Jest tak duże zainteresowanie, że zareagowaliśmy, odtworzyliśmy drugie stanowisko tego punktu szczepień. Pierwsze działa w kontenerze na terenie parkingu, obok naszej przychodni, natomiast drugie, to jest w gabinecie szczepień, w samej przychodni - tłumaczył Górka.

Przygotowano 2 i pół tysiąca szczepionek Johnson and Johnson - mówił komendant 109. Szpitala Wojskowego, pułkownik Krzysztof Pietraszko.

Preparaty chętnym są podawane w specjalnym kontenerze. Przygotowano 2,5 tysiąca szczepionek Johnson&Johnson. To w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę". 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby z rocznika 1985 i starsze, 3 maja osoby z rocznika 1987 i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

- Jeżeli szczepionki jeszcze zostaną, to w dniach 4-5 maja, będzie można również zaszczepić się tą szczepionką w przychodni - mówił komendant 109. Szpitala Wojskowego, pułkownik Krzysztof Pietraszko.

Punkt na parkingu 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie będzie przyjmował chętnych od 1 do 3 maja, między 9 a 19. Do tej pory w punkcie zaszczepiło się już 400 osób.
Kilkusetosobowa kolejka i godziny oczekiwania.
Od godziny 9 trwa tam akcja szczepień przeciw Covid-19.
Na chętnych czeka 2,5 tys. szczepionek Johnson&Johnson.
- Jeżeli w niedzielę będzie tak wielu chętnych do szczepienia jak w sobotę, to ponownie uruchomimy kolejne stanowiska - powiedział Marcin Górka
Kilkusetosobowa kolejka i godziny oczekiwania. Tak wygląda parking 109. Szpitala Wojskowego przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kilkusetosobowa kolejka i godziny oczekiwania. Tak wygląda parking 109. Szpitala Wojskowego przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Wyszczepcie się bo jak nie to zobaczycie! Czwarta fala, lokdałn i zakaz wyjścia z domu!
Do Tomka.Człowieku nie ironizuj.Ja przeszedłem covid.Leżałem w szpitalu trzy tygodnie,na granicy śmierci.Udało się,ale mój szwagier i 35 letni kolega nie mieli szczęścia i zmarli. Gdyby się zaszczepili,może by dzisiaj żyli i nie osierocili małe dzieci. Nie chcesz,nie szczep si.e,ale nie wypisuj bzdur.Życzę powodzenia,może wirus cię nie dotknie.
tym bardziej chłopie ZASZCZEP SIĘ !
Nie ironizuję. Napisałem w dwóch zdaniach, bez owijania w bawełnę, jakie jest nastawienie panujących. Chorych należy leczyć, zdrowym należy pozwolić pracować. A teraz nie ma ani jednego ani drugiego. A szczepionka to niestety bujda na resorach, nawet jeśli działa na wirusa sprzed roku to na nowe mutacje nie za bardzo. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
aha ok,
to pojedz pan do szpitala
i sprawdź na własne oczy
co ten wirus robi!
zamiast stać, jak barany na rzeź, trzeba było jechać DO RZESZOWA!
W miejscach, gdzie są jakieś wybory dzieją się PiS-CUDA: mnożą się pieniądze na inwestycje i szczepią każdego chętnego! Wręcz branka i łapanka!
Nie rozumiem tego stania w kolejce. Ja od środy mogłem się rejestrować, miałem do wyboru terminy od 4. maja, dowolne miejsce, godzina i szczepionka. Teraz z resztą jak wchodzę w system, dalej mogę się zarejestrować na wtorek. Po co zatem stać kilka godzin w tej kolejce? Możecie mi to wytłumaczyć?
Panie Janie, ja nie muszę do szpitala. Wystarczy, że wiem o tym, że polityka lokdałnu spowodowała największą liczbę zgonów od II Wojny Światowej. Nie twierdzę, że ludzie nie męczą się i nie umierają, ale tak to już jest że w szpitalach umiera najwięcej osób.
Skąd pewność że bez lockdownu było by mniej zgonów?
...masz racje ja zadzwoniłem na tel. 987
i przyśpieszyłem szczepienie z 23maja na 2maja !
bez stania w mega kolejce i czekania Pfzier,ale rozumiem ,że niektórym
może zależeć na 1 dawce J&J.
ogólnie lepiej się zaczepić teraz niż jechać bez maski nad morze !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty