Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W piątek Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Książnica Pomorska, Dom Kultury 13 Muz, Miejska Biblioteka Publiczna i Szczeciński Inkubator Kultury organizują cykl wydarzeń online dla czytelników.
Spotkanie na temat ochrony własności intelektualnej oraz korzystania z zasobów kultury z legalnych źródeł już o godzinie 13:30. Zapraszamy na naszego fanpage'a - mówi Magdalena Tyczka z 13 Muz.

- Jest to temat, na który warto zwrócić uwagę, szczególnie teraz, gdy większość wydarzeń przechodzi do strony online. Warto się dowiedzieć jak korzystać z legalnych zasobów, z legalnych źródeł. Po to są warsztaty przygotowane przez fundację "Legalna Kultura". Jak respektować prawa autorskie twórcy, kiedy możemy dane dzieło przetworzyć do własnego użytku i jest to dozwolone, a kiedy należy oznaczyć tego autora - tłumaczy Tyczka.

Książnica Pomorska o godz. 16:00 - w ramach wspólnego świętowania - ogłosi tzw. Książkowy Top, czyli listę najpopularniejszych książek wypożyczonych w placówce.

- O godz. 19:00 poznamy laureatów konkursu "ProzaTory Zachodniopomorskie" - mówi Bogna Tokarska z Książnicy Pomorskiej. - Poprosiliśmy piszące, młode osoby o przysyłanie swoich prac. Chodziło o krótkie formy prozatorskie bądź fragmenty dłuższych form prozatorskich, mając na myśli w przyszłości stworzenie wydawnictwa.

Nagrodą w konkursie jest obecność w planowanej antologii prozy zachodniopomorskiej.

Wszystkie wydarzenia można oglądać na stronach internetowych i portalach społecznościowych organizatorów.
Jak respektować prawa autorskie twórcy, kiedy możemy dane dzieło przetworzyć do własnego użytku i jest to dozwolone, a kiedy należy oznaczyć tego autora - tłumaczy Tyczka.
- O godz. 19:00 poznamy laureatów konkursu "ProzaTory Zachodniopomorskie" - mówi Bogna Tokarska z Książnicy Pomorskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty