Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Plan wyburzenia w Szczecinie ponad 60 budynków komunalnych tematem audycji "Radia Szczecin na Wieczór".
Zgodnie z założeniami Urzędu Miasta likwidacja, także powojennych kamienic, ma nastąpić do 2023 roku. To lokale mieszkalne i użytkowe, które są w bardzo złym stanie - mówiła radna klubu Koalicja Obywatelska Dominika Jackowski. W jej ocenie koszt ich remontu jest zwyczajnie nieopłacalny. Przede wszystkim tych lokali, które zlokalizowane są w odległych dzielnicach Szczecina.

- O ile w Śródmieściu mamy kamienice, które mają bogaty wystrój i tworzą zwarty układ urbanistyczny, więc ich ochrona jest bardzo ważna, o tyle w pozostałych dzielnicach mamy do czynienia z kamienicami, które mają mniejsze walory architektoniczno-urbanistyczne i również o wiele gorszy stan techniczny - powiedziała Jackowski.

Z takim podejściem Miasta Szczecin do starych budynków nie zgadza się radna wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt. - To działanie na szkodę interesów mieszkańców Szczecina - uważa radna. - My musimy jasno powiedzieć, że te budynki są nasze, wspólne. To jest nasza wspólnota, majątkowa i pan prezydent przez 15 lat, niestety, ale doprowadził do tego, że mnóstwo budynków w Szczecinie po prostu zostało zdewastowanych, zniszczonych. Tych budynków nie remontowano, wyprowadzano z nich ludzi. Pozwolono na to, żeby te budynki były w tej chwili rozbierane.

Problem ewentualnej przeprowadzki dotyczy - w ciągu dwóch najbliższych lat - w sumie ponad 130 osób.
To lokale mieszkalne i użytkowe, które są w bardzo złym stanie - mówiła radna klubu Koalicja Obywatelska Dominika Jackowski. W jej ocenie koszt ich remontu jest zwyczajnie nieopłacalny.
Z takim podejściem Miasta Szczecin do starych budynków nie zgadza się radna wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt. - To działanie na szkodę interesów mieszkańców Szczecina - uważa radna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty