Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan. Nazwa jest już zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Chcemy pokazywać, że jest to cały czas Stocznia Szczecińska także poprzez nazwę - mówi Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca Rady Nadzorczej Stoczni. - Robimy to ze względu na to, żeby cały czas podkreślić, że to jest Stocznia Szczecińska i że zajmujemy się produkcją stoczniową. Nazwa jest o tyle istotna, że każdy, kto odbiera tego typu jednostkę gospodarczą, odbiera także po nazwie. Stąd dla nas to było ważne, żeby to była Stocznia Szczecińska.

Nazwa, która dotychczas obowiązywała, nie mówiła nic o produkcji stoczniowej. - Szczeciński Park Przemysłowy pokazywał, że to jest de facto miejsce do wynajmowania powierzchni zarówno w halach produkcyjnych, jak i placach, natomiast my jesteśmy Stocznią Szczecińską, wielokrotnie to podkreślamy. W tej chwili trwa tam produkcja doku, obecnie ona jest na etapie projektowania. Za chwilę będą wykonywane poszczególne sekcje doku. To jest ogromna inwestycja za 130 mln złotych. Będziemy też inwestować w sprzęt - dodaje Jacyna-Witt.

Stocznia Szczecińska Wulkan ma kontrakt na budowę doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
Chcemy pokazywać że jest to cały czas Stocznia Szczecinska także poprzez nazwę - mówi Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca Rady Nadzorczej Stoczni.
Nazwa, która dotychczas obowiązywała, nie mówiła nic o produkcji stoczniowej.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

I ile promów dzięki temu zbudujecie? Gdzie te blachy na statki i okręty wojenne? Ile zleceń na budowę statków ? Dalej propaganda? Ile kasy bierze zarząd ? Co ze stępką? Na pomnik?
coś znaczy "poprzez nazwę" :))))) Znaczy się: RUMAKUJEMY!
Coś takiego, jak nazwanie partii "Prawo i Sprawiedliwość", by później szerzyć niesprawiedliwość i prawo łamać???
"No i skończyło się rumakowanie" Powiedział osioł w Shreku, gdy przestała działać mikstura, która osła zmieniła w ogiera...
Ciekawe co oni jeszcze wymyślą ?
I pewnie gruba kasa za to
oby Nitras z PO
wtym paluchów nie moczył !
Autor podpisze się pod wszystkim, co mu Partia podyktuje :)))) A gdyby tak spytał magister Jacyny-Witt, co oznacza stwierdzenie: "W tej chwili trwa tam produkcja doku, obecnie ona jest na etapie projektowania"? Jak może trwać produkcja konstrukcji, która nie jest jeszcze zaprojektowana? To tak, jak z wypalaniem blach dla promu, którą pan redaktor już wielokrotnie swiatu obwieszczał :))
Skoro Pani Jacyna tak lub powtarzać że kieruje stocznią, niech się pochwalić ile za jej kadencji stocznia (nie firmy wynajmujące tam obiekty) zbudowała statków, i jeśli będzie choć jeden, niech wyszczegolowi ile z nich było z państwowych zamówień a ile od firm prywatnych. Poznali byśmy zdolności organizacyjne Pani Jacyny :)
Zmiana nazwy nic nie daje , tam trzeba budować wykorzystać potencjał jaki tam istnieje. Położono nowe tory do Stoczni i kupiono nowe maszyny i nic.
Budowa doku to niewiele.
A jak samo PRS donosiło, strażaka dla Szczecina zbuduje Gdańsk! Nikt inny się nie zgłosił z ofertą!
Oni tylko gadają, że robią statki.
A tak naprawdę, to lecą w kulki i w statki... grają!
F3? Pudło!
F3? Trafiony zatopiony. :)))

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty