Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. wiadomosci.szczecin.eu
Fot. wiadomosci.szczecin.eu
Będzie odpowiedź miasta na apel architektów w sprawie parkingowca przy Trasie Zamkowej, treść jednak najpierw poznają sami zainteresowani - deklarują urzędnicy.
Szczeciński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich w liście otwartym skrytykował pomysł budowy obiektu z ponad 300 miejscami do parkowania przy ul. Jana z Kolna.

- To zła koncepcja - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" prezes szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Karol Nieradka. - Po pierwsze, że on ma tam stanąć, a po drugie sposobu, w jaki on został zakomunikowany. Z pominięciem Architekta Miasta, z pominięciem opinii Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Według planów, teren nad Odrą ma zostać zrewitalizowany, ruch samochodowy z Jana z Kolna przeniesiony lub ograniczony, a funkcje Trasy Zamkowej ma przejmować będący w planach Most Kłodny.

- Budujemy sobie Stare Miasto, ale zaczynamy od parkingowca na wjeździe do miasta, w przypadkowej przestrzeni - mówi Karol Nieradka.

Miejska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne ogłosiła przetarg na projekt parkingowca trzy tygodnie temu. W założeniu ma on służyć głównie okolicznym mieszkańcom, a także kierowcom chcącym dojechać na Podzamcze. Nie ma on pełnić roli parkingu buforowego dla osób dojeżdżających do pracy np. z Prawobrzeża.

Rzecznik spółki Wojciech Jachim zapewnił w "Czasie Reakcji", że miasto przygotowuje odpowiedź dla Stowarzyszenia, na razie nie ma natomiast mowy o wstrzymaniu przetargu.
- To zła koncepcja - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" prezes szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Karol Nieradka.
Według planów, teren nad Odrą ma zostać zrewitalizowany, ruch samochodowy z Jana z Kolna przeniesiony lub ograniczony, a funkcje Trasy Zamkowej ma przejmować będący w planach Most Kłodny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty