Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech gangsterów oraz adwokata, który pomagał przestępcom.
Zatrzymani działali z zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Tomasza Sz. ps Bąbel z Kamienia Pomorskiego.

Przestępcy znani byli z brutalności - mówi prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

- Zachodniopomorski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadzi wielowątkowe postępowanie przygotowawcze, dotyczące czterech zorganizowanych grup przestępczych, które działały nie tylko w miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, ale również w Szwecji i Norwegii. Z ustaleń postępowania poczynionego w tej sprawie wynika, że grupy te ścierały się w konkurencyjnej walce o zyski i wpływy, w tym pochodzące z tytułu handlu narkotykami - mówi Bialik.

W tej sprawie śledczy 37 osobom postawili zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Tomasza Sz. ps Bąbel.

- W ostatnim czasie prokuratorzy przedstawili czterem kolejnym osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która parała się przemytem i handlem narkotykami. W tym to postępowaniu zostały przedstawione również zarzuty dotychczasowemu obrońcy Tomasza Sz. ps. Bąbel, adwokatowi Jackowi S. Został mu przedstawiony zarzut utrudniania postępowania karnego. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

W związku z zarzutami, prokurator zawiesił adwokata Jacka S. w prawach wykonywania zawodu i zakazał mu udzielania porad prawnych.
Przestępcy znani byli z brutalności - mówi prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.
W tej sprawie śledczy postawili już zarzuty 37 osobom, dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Tomasza Sz. ps Bąbel.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty