Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mówią, że baza paliw w Szczecinie trafi w ręce Rosjan - źródłem tej informacji mają być, "ludzie w Szczecinie, którzy to otwarcie twierdzą" - Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras na konferencji prasowej uznali, że premier polskiego rządu oraz prezes Orlenu nie mają prawa, aby przeprowadzić fuzję Orlenu oraz Lotosu.
Połączenie zaakceptowała już Komisja Europejska, ale postawiła warunki - m.in. sprzedaż części majątku obu firm.

Według polityków opozycji premier Morawiecki oraz prezes Obajtek "powinni się wytłumaczyć ze swojego majątku" - a fuzja ma zagrażać polskim interesom i powinna być "transparentna".

- Te bazy sprzedawane, ten majątek..., może trafić nawet w ręce rosyjskie. Są tacy w Szczecinie, którzy wprost twierdzą, że ta baza może być kupiona przez węgierski MOL, a dalej trafi w ręce spółek rosyjskich - mówił Sławomir Nitras.

Innych źródeł takich informacji poseł Nitras nie przedstawił.

Na serię konferencji prasowych polityków PO zareagował Daniel Obajtek. Na Twitterze skomentował, że "w brudnej kampanii opozycja ujawnia prawdziwy cel swoich ataków, czyli zablokowanie fuzji Orlenu i Lotosu".

Obajtek podkreślił, że "nie chce sprzedać Lotosu Rosjanom".
- Te bazy sprzedawane, ten majątek..., może trafić nawet w ręce rosyjskie. Są tacy w Szczecinie, którzy wprost twierdzą, że ta baza może być kupiona przez węgierski Mol, a dalej trafi w ręce spółek rosyjskich - mówił Sławomir Nitras.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Tak trudno się zdecydować, czy "nie tankować na Orlenie", czy jednak martwić o los polskich firm.
Z drugiej strony, może warto zrobić takie ładne czerwone tabliczki, ale z napisem: "Sprzedano za czasów Platformy Obywatelskiej"?
RS ma dziennikarza śledczego to dlaczego nie może być posłów śledczych ?
RS nie ma dziennikarza śledczego, tylko inkwizytora :)))
Te artykuły coraz bardziej toporne macie... Mam nadzieję że Wy przeprowadzicie rzetelne śledztwo i napiszecie sama prawdę. Nikt nie odbiera możliwości fuzji Orlenu z Lotosem tylko nazywajmy rzeczy po imieniu- 30% Lotosu ma zostać sprzedane . Oczywiście może je kupić skarb państwa, ale może to także zrobić Lukoil, Shell czy BP. nie jest to PiSowi na rękę bo prywatyzacja to PO a oni mają repolonizowac. Jak widać czyny są inne od słów wypowiadanych w trakcie kampanii wyborczej.
akurat w naszym przypadku tankowanie lub nie na Orlenie nie jest przejawem patriotyzmu lub braku - zdecywowana większość paliwa w tej części kraju pochodzi ze Schwedt.
To Totalna Opozycja nie wie że Orlen ma plany zakupu MOLA ?!
Słabi coś Ci śledczy parlamentarzyści ...
Kiedy Tusk nie widział problemy w sprzedaży ( prywatyzacji ) LOTOSU w ręce rosyjskiej oligarchii to nawet p. S. Nitras się nie zająknął ; dziś nawet słowem o NS2 a teraz straszy Rosją -i przejęciem mini bazy paliwowej Orlenu ! A może by tak konferencja 1000m. dalej na zakorkowanej Estakadzie Pomorskiej z pomysłem p. Krzystka , popieranego przez KO !?
Fałszywcy ...
Sami dobrze poinformowani - tak robi się mętlik w głowach ludziom...
@Nomis
Historia ich rozliczy. A jak sprzedamy bazę w Szczecinie zagranicznemu koncernowi to Radio Szczecin i tak o tym nie napisze. Radiowych redaktorów też rozliczy historia.
NItrras ale bieda !
idz pan do domu !!
nikt cie tu już nieche w szczecinie !!!
twoje plakaty w mieście
nic ci nie pomogą !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty