Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Joachim Brudziński zwracał także uwagę na bardzo duże zaangażowanie świnoujskiego samorządu w budowę tunelu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Joachim Brudziński zwracał także uwagę na bardzo duże zaangażowanie świnoujskiego samorządu w budowę tunelu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
"Olbrzymia hipokryzja polityków Platformy Obywatelskiej" - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński w odpowiedzi na komentarze posłów PO dotyczących budowy świnoujskiego tunelu.
Według krytyków z opozycji, politycy PiS nie powinni tu podkreślać swojej roli, skoro większość pieniędzy na tunel pochodzi z Unii Europejskiej.

Joachim Brudziński odpowiadał, że gdy rządziła PO, także mogła sięgnąć po środki ze Wspólnoty - ale wtedy nie było woli politycznej.

- Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie decyzja rządu. Historycznie to sięga jeszcze lat 2005 - 2007. To wtedy Jarosław Kaczyński zdecydował o przeznaczeniu 200 milionów złotych na rozpoczęcie tej inwestycji. Do władzy przyszła Platforma Obywatelska i Tusk przesunął 200 milionów do Gdańska. A chociaż w perspektywie budżetowej na rok 2007-2013 również były koperty narodowe, to w żaden sposób rząd Tuska po te pieniądze nie sięgnął - tłumaczył Brudziński.

Joachim Brudziński zwracał także uwagę na bardzo duże zaangażowanie świnoujskiego samorządu w budowę tunelu. Podkreślał jednocześnie, że Świnoujście miało pieniądze na wkład własny, bo - także decyzją polityków PiS - ulokowano w tym mieście gazoport.
Joachim Brudziński odpowiadał, że gdy rządziła PO, także mogła sięgnąć po środki ze Wspólnoty - ale wtedy nie było woli politycznej.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

już PiSałem, że jedynym tutaj "sukcesem" PiS było to, że NIE PRZESZKADZALI. No, ale to trochę za mało, by Premier, WÓC i ministry odtrąbiali sukces PiS!
Tym bardziej, że stojąc twarzami do Świnoujścia PATRZYLI NA RUINY STOCZNI dopiero co zlikwidowanej przez ich towarzysza partyjnego.
A jednocześnie w Szczecinie Gróbarczyk ludzi wku...wiał mówiąc o "niezagrożonym programie budowy promów" typu Stępka.
Niektórzy politycy próbują za wszelką cenę osłabić polską gospodarkę .
Uważam że tym ludziom powinien przyjrzeć się kontrwywiad.
W końcu to już nie jest opozycja przeciwko partii rządzącej
tylko celowe działanie na rzecz obcego kapitału.
Brawo Panie Brudziński 100/100. Tylko, czy do totalnych to dotrze? Jeżeli masz "Nowak" na myśli stocznię remontową Gryfia w Świnoujściu, to perfidnie znowu kłamiesz, ponieważ ona nie została zlikwidowana i istnieje. Chyba, że pomyliłeś z zlikwidowanymi przez Tuska stoczniami w Szczecinie i Gdyni, oraz sprzedanej i zlikwidowanej połowie Gryfii w Szczecinie.
@smutas - ja bym aż tak ostro Brudzińskiego nie oceniał....
tak zgadzam się,
oPOzycja ma klapki na oczach !
GRRRRRRRRR
@Paweł
Chcesz powiedzieć że stocznia w Świnoujściu istnieje, tylko że obecnie ma siedzibę w Szczecinie ;) A te sprzęty wywożone ze Świnoujścia do Szczecina to co? Fatamorgana? Zarzucasz PO że zlikwidowało pół Gryfii, tymczasem PiS zrobił identycznie w Świnoujściu, nawet gorzej bo tamci mieli pomysł co zrobić po, a PiS po prostu zlikwidował. Stocznie w Szczecinie zlikwidowano za PO a za PiS się ją dobija tylko obiecując gruszki na wierzbie marnując kolejne lata. A może chcesz mi napisać jak oceniasz kompetencję nowej prezes PŻB? Przygarniał kocioł garnkowi.
@ "Nowak" Stocznia Gryfia w Świnoujściu istnieje. Pół Gryfii w Szczecinie, tak samo jak stocznia Szczecińska przez ludzi PO nie. A "pomysł" co zrobić ze sprzedanym terenem był tak "dobry", że na początku działania upadającej bardzo szybko firmy uciekł jego niemiecki zarząd i przy okazji wyprowadził z niego pieniądze.
Wszędzie widzisz Nowaka? No to skoro PO miała kiepski pomysł to jaki ma PiS na tereny w Świnoujściu? Co do ST3 to pragnę przypomnieć że to za rządów PiS zakład został postawiony w stan likwidacji, popraw mnie jeśli się mylę. O nowej prezes PŻM nie doczytales?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty